Decyzją Księdza Biskupa po ośmioletniej pracy w naszej parafii opuszcza nas ks. Tomasz Abram, wikariusz i kapelan szpitala. Żegnaliśmy go w niedzielę (24.07.) w czasie Mszy św. dziękczynnej sprawowanej o godz. 12.00. Modlitwie przewodniczył Ksiądz Proboszcz.

„Księże Tomaszu. Wyruszasz w ciekawą drogę, bo będziesz pracował w Niemczech. Kraj ten nie sprzyja wierze, dlatego zabierz ze sobą plecak świętości, który miał błogosławiony Carlo Acutis, żebyś był zawsze szczęśliwy i uśmiechnięty, tak jak dotychczas. My jako Twoja rodzina – bo parafia jest rodziną kapłanów – cieszymy się, że byłeś z nami. Bądź dalej szczęśliwy w swoim kapłaństwie. Św. Józef niech Cię chroni i otacza” – mówił ks. dr Ryszard Biernat na zakończenie Eucharystii, po czym wręczył odchodzącemu kapłanowi ikonę z wizerunkiem św. Józefa. Słowa podziękowań wypowiedzieli także przedstawiciele parafii.

Dziękujemy ks. Tomaszowi za ofiarną posługę kapłańską i duszpasterską w naszej mieleckiej wspólnocie w charakterze wikariusza oraz kapelana szpitala, za sprawowane sakramenty oraz głoszone Słowo Boże. Życzymy, aby praca w nowym miejscu przynosiła satysfakcję, radość serca i wydała obfite owoce na Bożą chwałę i ku pożytkowi wiernych.

drukuj