Pielgrzymka redakcji parafialnego czasopisma “Ikona” do Ziemi Świętej odbyła się w dniach 15-23 lipca br. Wzięła w niej udział młodzież, która pisze artykuły do gazety, księża Damian i Kazimierz oraz redaktor ks. Mateusz. Przewodnikiem pielgrzymki był wytrawny tarnowski egzegeta Pisma Świętego ks. prof. Piotr Łabuda.

Pielgrzymi zwiedzili najważniejsze miejsca związane z narodzeniem, życiem, nauczaniem i śmiercią Jezusa. Byli m.in. w Ain Karem, Nazarecie, Betlejem w Bazylice i Grocie Narodzenia, nad rzeką Jordan i na Pustyni Judzkiej. Poznali stolicę Izraela – Jerozolimę. Byli na Górze Oliwnej w sanktuarium Wniebowstąpienia i w Ogrodzie Oliwnym. Zawitali także do Jerycha – najstarszego miasta świata oraz do Kany Galilejskiej i Wieczernika. W programie nie zabrakło oczywiście Drogi krzyżowej, która zakończyła się w Bazylice Bożego Grobu. Ostatnim miejscem pielgrzymowania była Galilea i rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim, nazywanym Jeziorem Jezusa, gdyż bardzo wiele wydarzeń opisanych w ewangeliach działo się w jego pobliżu, nad jego brzegiem i na jego wodach.

Obszerniejsza relacja z podróży ukaże się w kolejnym numerze „Ikony” (wrzesień 2022).

Pielgrzymka zespołu redakcyjnego „Ikony” do Ziemi Świętej miała odbyć się w ubiegłym roku z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia czasopisma, jednak z powodu pandemii została odwołana.

Serdecznie dziękujemy pewnym Osobom, które prosiły o anonimowość za modlitewne i finansowe wsparcie wyjazdu młodzieży do Ziemi Świętej. Bóg zapłać.

drukuj