9 czerwca, na Mszach św. o 15.30 i 18.00 młodzież z naszej parafii (168 osób) oraz z Książnic (34 osoby)  i Trześni (24 osoby) przyjęła sakrament bierzmowania, którego udzielił ks. dr Bogusław Połeć, dziekan dekanatu Mielec-Południe.

W kazaniu ks. Połeć mówił o działaniu Ducha Świętego we wspólnocie Kościoła: „Pośród różnych burz i nawałnic łódź Kościoła płynie. To jest dowód na działanie Ducha Świętego. Gdyby nie Jego moc, gdyby nie Jego powiew miłości, nie byłoby nas dzisiaj w tej świątyni” – zauważył. „Drodzy kandydaci do bierzmowania! Bądźcie wierni, bądźcie otwarci na działanie Ducha Świętego i na wielkie dary, którymi was obdarzy, abyście mogli stawać się ludźmi pięknymi, świętymi, abyście prawdziwie żyli, bo Jezus żyje” – zaapelował na koniec Kaznodzieja.

Po specjalnej modlitwie i wspólnym odśpiewaniu Hymnu do Ducha Świętego nastąpił obrzęd bierzmowania. Kandydaci wraz ze świadkami podchodzili do Księdza Dziekana, który modlił się nad każdym indywidualnie o wylanie darów Ducha Świętego, namaszczając czoło olejem Krzyżma św.

Po Mszy św. przedstawiciele bierzmowanych podziękowali Pasterzowi parafii za udzielenie sakramentu i wręczyli kwiaty.

Kandydaci przygotowywali się do przyjęcia Sakramentu Ducha Świętego przez dwa lata. Uczestniczyli w spotkaniach formacyjnych, nabożeństwach, a także regularnie przystępowali do spowiedzi. Jako dar ołtarza ofiarowali haftowany welon naramienny i kropidło.

drukuj