W niedzielę 17 listopada, po Mszach św. wysłuchaliśmy wzruszających świadectw p. Marii Wołosowskiej z Tarnowa i p. Krzysztofa Wielgusa z Dębicy, którzy należą do Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR przy parafii pw. Bł. Karoliny w Tarnowie.

– Nasza wspólnota pomaga małżeństwom, które przechodzą różne kryzysy i jest otwarta dla każdego – rozpoczęła wypowiedź p. Maria. W dalszej części opowiedziała, w jaki sposób trafiła do Wspólnoty i jak ten fakt wpłynął na uratowanie jej małżeństwa: – Dziewięć lat temu postanowiłam, że odejdę od swojego męża, bo nie jestem w stanie z nim dłużej wytrzymać (…). Wpisałam w przeglądarce internetowej frazę «jak uzasadnić wniosek o separację» i natrafiłam na stronę Wspólnoty SYCHAR. Zaczęłam czytać umieszczone tam informacje, ale pomyślałam sobie, że to nie jest dla mnie, ponieważ była tam wskazówka «nie próbuj na siłę zmieniać męża, spróbuj zmienić siebie». Na początku uważałam, że to mrzonki. Później okazało się jednak, że dzięki wskazówkom Wspólnoty moja relacja z mężem zdrowieje.

Następnie głos zabrał p. Krzysztof: – Trzy lata temu, moja żona postanowiła, że się rozejdziemy. Do Sądu Diecezjalnego wniosła  pozew o stwierdzenie nieważności sakramentu małżeństwa. Ta sytuacja zmusiła mnie do spojrzenia w głąb siebie. Postanowiłem zerwać z egoizmem i zwróciłem się do Pana Boga: «Jezu, zajmij się tym, bo ja sobie z tym wszystkim nie poradzę». Od tego czasu, w naszym małżeństwie zaczęły dziać się cuda.

Po zakończonych nabożeństwach, wiele osób podchodziło do naszych Gości, by z nimi porozmawiać, poradzić się, czy zabrać materiały o Wspólnocie.

SPOTKANIA WSPÓLNOTY:

TARNÓW, KOŚCIÓŁ BŁ. KAROLINY

PO MSZY ŚW. O 18.00

(Tel. SOS Ogniska 574 198 080, czynny pon.-pt. w godz. 16.00-18.00)

drukuj