26 października w Tarnowie odbyło się spotkanie opiekunek i opiekunów Dziewczęcej Służby Maryjnej (DSM). Było ono okazją do przekazania praktycznych informacji związanych z funkcjonowaniem DSM w parafiach i diecezji. Mowa była również o najbliższej diecezjalnej pielgrzymce DSM, która odbędzie 9 maja w Tuchowie, o powstałym niedawno Vademecum DSM, o planowanych warsztatach tanecznych i o trzydniowych rekolekcjach dla starszych przewodniczek DSM, które odbędą się w Błoniu w kwietniu i w maju.
Uczestnicy zjazdu otrzymali wiele ciekawych materiałów, które są ogromną pomocą w realizacji grup parafialnych i spotkań, a także promocji DSM-u. W spotkaniu uczestniczył bp Leszek Leszkiewicz. W czasie słowa skierowanego do opiekunów DSM zwrócił uwagę na rozwój duchowy dziewcząt i zachęcał do dzielenia się swoim doświadczeniem, by w ten sposób wspólnie budować to szczytne dzieło.
Z naszej parafii w spotkaniu uczestniczyli:  Anna Kołc, dekanalna opiekunka DSM; ks. Damian Kurek, parafialny opiekun DSM; Patrycja Lubera, parafialna przewodniczka DSM.
ks. Damian Kurek
drukuj