25 maja w naszej parafii odbyło się dekanalne spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej (DSM). Rozpoczęło się ono Mszą św. o 10:00, której przewodniczył i kazanie wygłosił parafialny opiekun DSM ks. Damian Kurek. W koncelebrze byli ks. Daniel Świątek z Tarnowa, Diecezjalny Opiekun DSM oraz ks. Wojciech Brożek, wikariusz z Książnic. Ponadto w Eucharystii uczestniczyły s. Marcina z Tarnowa, Diecezjalna Opiekunka DSM, s. Lira z Rzochowa oraz dziewczęta z naszej parafii, z Książnic, z Rzochowa i ze Smoczki. Nasi lektorzy, pan organista i pan kościelny przygotowali pełną asystę. Maryjki czytały czytania i modlitwę powszechną, śpiewały psalm, szły w procesji z darami.Po Mszy św. miała miejsce integracja w altanie. Dziewczynki bawiły się w różne gry. Częstowały się także napojami z Tymbarku i rogalikami. Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa Litanią Loretańską na placu obok plebanii przy figurze Matki Bożej.

Wszystko zorganizowała, przygotowała i przeprowadziła Ania Kołc, przewodniczka naszego DSM. To był błogosławiony czas. Dziewczynki pogłębiły swą przyjaźń z Jezusem, Maryją i między sobą.

drukuj