W dniu 11 maja br. odbył się Dzień Otwarty w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie, w którym udział wzięło czterech lektorów z naszej parafii wraz z opiekunem ks. Sławomirem Szyszką. 

RELACJA IGORA SYPERA:

Po przekroczeniu progu budynku Seminarium udaliśmy się na Msze Świętą w „sercu diecezji”, czyli kaplicy seminaryjnej, gdzie klerycy modlą się i rozeznają powołanie. Po wspólnej modlitwie lektorów z całej Diecezji Tarnowskiej poszliśmy na wspólny obiad. Następnie nadszedł czas na zwiedzanie Seminarium i koncert zespołu kleryckiego. Obejrzeliśmy także przedstawienie przygotowane przez alumnów, które było poświęcone dawnemu rektorowi Bł. Ks. Romanowi Sitce, który oddał życie za kleryków – poniósł smierć męczeńską w obozie w Oświęcimiu. Postać bł. ks. Romana związana jest także z Mielcem, ponieważ był On inicjatorem budowy Bursy, gdzie pełnił funkcje katechety. 

W drodze powrotnej do Mielca mieliśmy okazję zwiedzić piękne Sanktuarium św. Stanisława BM w Szczepanowie w którym trwa tygodniowy odpust. Tu odmówiliśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji naszej wspólnoty LSO. Kolejnym a zarazem ostatnim punktem wycieczki było odwiedzenie Sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie.

Przed aulą seminaryjną.

Kościół w Zabawie.

Kościół w Szczepanowie.

Kaplica Seminarium w Tarnowie.

drukuj