5 maja w III Niedzielę Wielkanocną w naszym parafialnym kościele na Mszach św. o 10:30 i 12:00 odbyła się ceremonia I Komunii Świętej. Trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 (65 dzieci), Szkoły Podstawowej nr 6 (85 dzieci) oraz ze Szkoły Niepublicznej (21 dzieci) po długich i niełatwych przygotowaniach, w czasie których poznawali Jezusa Chrystusa, uczyli się modlitw i prawd naszej wiary, po raz pierwszy mogli przyjąć do swoich czystych serc Ciało Chrystusa.

Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Bogusław Połeć. W czasie homilii, zwracając się do dzieci mówił: Piękny jest człowiek, kiedy wchodzi w dialog z Panem Jezusem. Dzisiaj Jezus przychodząc do was w darze  Eucharystii pyta o jedno: czy ty mnie kochasz? I każdy z nas, tak jak św. Piotr powinien dać Jezusowi odpowiedź: Tak Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham. Dzisiaj szczególny dla nas wszystkich dzień. Chwila uroczysta. Zaprosił nas tutaj sam Chrystus, bo chce, żebyśmy byli piękni i szczęśliwi. On nas bardzo kocha. Dowodem tej miłości są: ołtarz, tabernakulum i Eucharystia. Kończąc, ks. Proboszcz skierował do dzieci życzenia: Dostaniecie różne prezenty, ale po jakimś czasie one się zużyją, zostaną zapomniane. Życzę wam, żebyście zawsze były przy tym największym Prezencie, przy Jezusie Chrystusie. On jest największym Darem, bo jest dla nas Życiem, jest dla nas Miłością i jest dla nas Prawdą. I tego najbardziej potrzebujemy. Tylko wtedy będziemy piękni i szczęśliwi.

Po zakończonej Eucharystii dzieci złożyły wzruszające podziękowania.

Dzieci do pierwszej spowiedzi i Komunii św. przygotowali katecheci ks. Bartłomiej Musiał, ks. Damian Kurek i ks. Mateusz Gurbisz.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

drukuj