[Najświętszy i najmądrzejszy spowiednik nie może wlać w duszę tego, co pragnie, jeżeli dusza nie będzie szczera i otwarta.

św. Faustyna Kowalska

28 listopada o 16:00 odbyło się kolejne spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas 2 Gimnazjum i 7 Szkoły Podstawowej. Omówiono na nim 5 warunków dobrej spowiedzi.

ZOBACZ ZDJĘCIA

RELACJA MICHAŁA KREJCZA:

Warunki dobrej spowiedzi wszyscy znamy, ale przypominanie ich i omówienie okazało się wspaniała lekcją. Do dobrego rachunku sumienia potrzebujemy wsparcia Ducha Świętego, żal za grzechy musi płynąć z miłości do Boga, powinniśmy mocno pragnąć poprawy. Spowiedź musi być oparta na prawdzie, dokładna i jasna, a po niej należy zadośćuczynić Bogu – pokutą, modlitwą i poprawą oraz ludziom, naprawiając wyrządzone krzywdy. Dobra spowiedź zawsze przybliża do Boga, który jest wśród nas. Przekonaliśmy się o tym po obejrzeniu pantomimy, wystawionej przez młodzież naszej parafii. Zobaczyliśmy człowieka, szukającego szczęścia i miłości w dobrach współczesnego świata. Mamiony bogactwem ucieka w hazard, ukojenia szuka w używkach, alkoholu, narkotykach, bezsilny usiłuje popełnić samobójstwo. Szczęśliwie Bóg jest blisko potrzebującego i upadłego. Człowiek ma wybór, kiedy przyjmie Boską miłość, to odrzuci grzech i pokona pokusy. Odniesie zwycięstwo!

Ciekawym punktem spotkania było świadectwo lektora Alberta Szałdy, który zrelacjonował nam swój pobyt na misji w Zambii, ciekawie przedstawił też historię Całunu Turyńskiego, cudów eucharystycznych i objawienia Matki Boskiej z Guadelupe. Na koniec umocnieni w wierze przyjęliśmy Chrystusa do swoich serc. Myślę, że po tym dniu na zawsze zapamiętamy naukę, że wybór Boga, który na nas czeka oraz oddanie się w Jego ręce pozwolą nam pokonać wszystkie trudy i słabości i uczynią nas silnymi.

drukuj