Różaniec to skarb, który trzeba odkryć.

św. Jan Paweł II.

We wtorek 10 października odbyło się nabożeństwo różańcowe w ramach Spotkań liturgicznych dla uczniów klas 6 przygotowujących się w naszej parafii do sakramentu bierzmowania.

Relacja Emilii Filanowskiej:

Przed spotkaniem mieliśmy możliwość spowiedzi, by z czystym sercem uczestniczyć w modlitwie różańcowej. Potem ks. Damian wraz z asystą oraz my kandydaci do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej uczestniczyliśmy w procesji do ołtarza ze świecami, czytaliśmy rozważania tajemnic bolesnych oraz włączaliśmy się w modlitwę różańcową. Podczas spotkania ks. Sławomir wspomniał osobę św. Jana Pawła II, papieża Polaka, który całym sercem oddał się Matce Bożej – „Totus tuus”.

Poznaliśmy również inicjatywę „Różaniec do granic” która odbyła się w sobotę 7 października. Wierni z całej Polski odmawiali tajemnice różańca wzdłuż granic naszego kraju.

Oprawę muzyczną zapewniła schola młodych, która śpiewa na każdym spotkaniu liturgicznym. Mnie podobała się zwłaszcza pierwsza pieśń: „Jak paciorki różańca”.

Warto uczestniczyć w nabożeństwach październikowych, ponieważ dają one wielką siłę duchową, mamy też możliwość przyjęcia Komunii Świętej. Rozważanie tajemnic życia Jezusa i Maryi sprawia, że możemy poznać Ich oraz naśladować w codziennym życiu, przez wzajemną miłość, służbę i otwartość.

ZOBACZ ZDJĘCIA

drukuj