1. Dzisiaj kończy się czas Komunii św. wielkanocnej. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy Prymicje Kapłańskie – o godz. 12.00 – Ks. Mateusz Switek, a o godz. 14.00 – ks. Rafał Gakan.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we wtorek – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziew., w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) – Msze św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00 (a po niej procesja ulicami miasta), 12.00, 14.00, 17.00 i 19.00, w piątek – św. Justyna, męcz. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek Msze św. wotywne o NSPJ o godz. 7.00, 8.00, 16.00, 18.00 i 20.00. W piątek kapłani udadzą się do chorych.
 3. Przypominamy, że Uroczystość Bożego Ciała jest obowiązująca i nie wystarczy tylko sama obecność na procesji. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można zyskać odpust zupełny. Składka w Boże Ciało będzie przeznaczona na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. W oktawie Bożego Ciała zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych po Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00 oraz w nabożeństwach czerwcowych.
 4. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Niech Bóg wynagrodzi Waszą wrażliwość serca i zrozumienie, które wypływają z poczucia odpowiedzialności za naszą parafialną wspólnotę. Naszych Darczyńców polecamy Bożej Opatrzności i matczynemu wstawiennictwu naszej Patronki, szczególnie podczas Eucharystii i środowej nowenny do MBNP. Wyrażamy wdzięczność księżom neoprezbiterom za ofiarowanie dla parafii – pięknej maryjnej kapy.
 5. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych do udziału w procesjach eucharystycznych, w Boże Ciało o godz. 9.00, w niedzielę o godz. 12.00, w pozostałe dni oktawy o godz. 18.00.
 6. Straż Honorowa NSPJ zaprasza w pierwszą sobotę (2.06) na Mszę św. o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
 7. SCK w Mielcu, Towarzystwo Śpiewacze „Melodia” i nasza parafia zapraszają we wtorek (29.05) o godz. 19.00 do naszej świątyni na koncert Pieśni Maryjnych. Wstęp wolny.
 8. Spotkanie liturgiczne dla bierzmowanych z klas 6 i 7 (SP) oraz 2 (GIM) odbędzie się 13.06 o godz. 20.00 w ramach Nabożeństwa Fatimskiego. Spowiedź w ramach I piątku miesiąca.
 9. Od 25 maja br. zaczęło obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego ws. ochrony danych osobowych. Nakłada to na wszystkie instytucje, także kościelne pewne obowiązki. Jednym z nich jest to, że wszelkie pisma zawierające dane osobowe np. świadectwo chrztu, różne zaświadczenia będzie można wydać tylko osobiście temu, kogo dokument dotyczy. Inni będą mogli pobrać taki dokument tylko na mocy pisemnego upoważnienia. Oczywiście gdy chodzi o małoletnich stosowny dokument może odebrać w ich imieniu rodzic, albo prawny opiekun, ale już nikt z rodziny nie będzie mógł odebrać takiego dokumentu, bez pisemnego upoważnienia. Oprócz pełnomocnictwa innym sposobem przekazania dokumentu np. świadectwa chrztu jest droga służbowa tj. z parafii do parafii. W takiej sytuacji trzeba poprosić proboszcza gdzie np. ktoś przygotowuje się do ślubu, aby zwrócił się do proboszcza parafii chrztu o przesłanie metryki chrztu do ślubu.
 10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Torunia, Lichenia i Kalisz (8/9.06). Zapisy w środy i piątki w godz. 17-18 w budynku katechetycznym.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a szczególnie wszystkich dzieciom z okazji Dnia Dziecka, życzmy obfitości Bożych łask i opieki MBNP.
 13. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty do wieczności odeszli śp. Stanisław Skiba, Kazimiera Świech, Stefan Cupiał, Apolonia Serafin, Helena Machaj, Janina Cisek, Danuta Wolińska i Kazimierz Starzyk. Dobry Jezu …

Wydrukuj ten artykuł Wydrukuj ten artykuł

drukuj