1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Niech Bóg wynagrodzi Waszą wrażliwość serca i zrozumienie, które wypływają z poczucia odpowiedzialności za naszą parafialną wspólnotę. Naszych Darczyńców polecamy Bożej Opatrzności i matczynemu wstawiennictwu naszej Patronki, szczególnie podczas Eucharystii i środowej nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na cele parafialne.
 2. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Niedzielę Biblijną. Dziś przed każdą Mszą św. czytamy List św. Pawła Apostoła do Rzymian. Przed pulpitem z Biblią znajduje się koszyk z siglami. Można podejść i wylosować fragment Pisma Św. do przeczytania i rozważenia w domu. Nieszpory dziś o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Za tydzień Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka w przyszłą niedzielę na WSD w Tarnowie.
 4. W poniedziałek (16.04) o godz. 17:00 celebracja Słowa Bożego nt. „Namaszczenie Duchem Św.”. Grupa Biblijna serdecznie zaprasza.
 5. Rodzina Radia Maryja zaprasza w poniedziałek (16.04) na Mszę św. wieczorną. Po Mszy św. spotkanie w domu katechetycznym.
 6. Spotkanie liturgiczne dla uczniów z klas 6, przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania, odbędzie się we wtorek (17.04) o godz. 16.30 (możliwość spowiedzi od godz. 16.00).
 7. Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie zaprasza członków i sympatyków na spotkanie w sobotę (21.04) po Mszy św. o godz. 8.00.
 8. Ruch Patriotyczny i IPN w Mielcu zapraszają na spotkanie z dr Mirosławem Surdejem. Temat spotkania: Narodowe Zjednoczenie Wojskowe na Rzeszowszczyźnie. Spotkanie odbędzie się w sobotę (21.04) o godz. 17.00 w Kanie.
 9. Wobec trudnej sytuacji Polaków mieszkających za wschodnią granicą, Parafialny Oddział Caritas organizuje zbiórkę darów dla najuboższych polskich rodzin żyjących na Ukrainie. Zbieramy rzeczy nowe: odzież i obuwie, książki i przybory szkolne, maskotki i zabawki. Natomiast sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny sprawny – może być używany. Punkt zbiórki darów to dom katechetyczny – pomieszczenie naprzeciw sklepu „Biblos”. Odbiór darów 21 oraz 28  kwietnia w godz. od 9.00 do 12.00. Również z tej racji w najbliższą sobotę w supermarketach: „Biedronka” oraz „A&K” w godz. od 8.00 do 14.00 zostanie przeprowadzona zbiórka żywności.  Za wszelkie wsparcie i szczodrobliwość dziękujemy.
 10. Zapraszamy do udziału w cotygodniowej nowennie do MBNP, podczas której zapoznajemy się z Katechezami Mistagogicznymi całej struktury i głębi Mszy św.
 11. Pragniemy zaprosić chętnych mężczyzn do tworzonej w naszej parafii wspólnoty Rycerzy Kolumba. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę (18.04) po Mszy św. wieczornej. Panów, którzy wstępnie zadeklarowali swoją przynależność bardzo prosimy o zapisy w zakrystii.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzmy obfitości Bożych łask i opieki MBNP.
 14. W tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty do wieczności odeszli śp. Maria Piwnica, Tadeusz Brożonowicz, Eugeniusz Kmieć, Janina Wilk, Genowefa Surowiec i Ludwik Kapinos. Dobry Jezu …

Wydrukuj ten artykuł Wydrukuj ten artykuł

drukuj