1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we wtorek – św. Bonifacego, bpa i męcz., w czwartek – zakończenie oktawy Bożego Ciała i tradycyjne błogosławieństwo dzieci po wieczornej procesji, natomiast na godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo rodziców z małymi dziećmi; w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego (w piątek nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych), w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 2. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Niech Bóg wynagrodzi Waszą wrażliwość serca i zrozumienie, które wypływają z poczucia odpowiedzialności za naszą parafialną wspólnotę. Naszych Darczyńców polecamy Bożej Opatrzności i matczynemu wstawiennictwu naszej Patronki, szczególnie podczas Eucharystii i środowej nowenny do MBNP.
 3. W poniedziałek (4.06) po wieczornej Mszy Św. w sali św. O. Pio spotkanie Grupy Biblijnej nt. „Przyjdź Królestwo Twoje”. Serdecznie zapraszamy do pogłębiania wiedzy biblijnej.
 4. Kolejne czuwanie ze św. o. Pio we wtorek (5.06). Rozpoczęcie różańcem o godz. 17.30.
 5. W sobotę (9.06) o godz. 8.00 odbędzie się pielgrzymka aspirantów, ministrantów i DSM do Pasierbca k. Limanowej.
 6. Ruch Patriotyczny w Mielcu zaprasza na spotkanie z Piotrem Szubarczykiem na temat: Brudna wojna przeciwko Polsce. Próba zawłaszczenia martyrologii Auschwitz”. Spotkanie odbędzie się w niedzielę (10.06) o godz. 17.00 w Kanie.
 7. Dzień otwarty w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu przy ul. Królowej Jadwigi 1 odbędzie się w środę (6.06) w godz. 9.00-12.00. Dyrektor zaprasza rodziców wraz z dziećmi.
 8. Serdecznie podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy pomogli w przygotowaniu i przebiegu Uroczystości Bożego Ciała: przygotowującym ołtarze, Liturgicznej Służbie Ołtarza, DSM-owi, Chórowi, Policji, Straży Miejskiej, Harcerzom, Ochotniczej Straży Pożarnej, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym w czasie procesji oraz tym wszystkim, którzy poprzez anonimowy trud włączyli się w tę piękną uroczystość.
 9. Bardzo prosimy, aby w tym tygodniu zgłaszać w kancelarii parafialnej małżeństwa przeżywające w tym roku 50-lecie sakramentu małżeństwa, ponieważ chcemy dla Złotych Jubilatów poprosić Biskupa Ordynariusza o specjalne błogosławieństwo”. Prosimy także pozostałych jubilatów, którzy chcą świętować swoją rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa podczas Odpustu, o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej. Msza św. jubileuszowa będzie celebrowana 27.06. o godz. 12.00.
 10. W Kanie we czwartek (7.06) odbędzie się wyjątkowy koncert Zespołu Muzyki Dawnej Hortus Musicus. Serdecznie zapraszamy.
 11. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 oraz o godz. 18.00 w Kanie odbędzie się spotkanie dla osób, które chcą zaangażować się w program „Rodzina Rodzinie”. Program polega na zapewnieniu 6-miesięcznego finansowego wsparcia dla konkretnych rodzin z Syrii i Libanu.
 12. Nabyliśmy do naszego kościoła dwa świeczniki do zapalania świec wotywnych. Jeden stoi z tyłu obok figury św. o. Pio, drugi przed ołtarzem św. Józefa. Zapalając świecę wyrażamy podziękowanie lub modlitewną prośbę kierowaną do Boga przez wstawiennictwo naszej Matki i świętych patronów.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do końca czerwca trwają zapisy na prasę katolicką na III kwartał.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a szczególnie ks. Wiesławowi Znamirowskiemu, życzmy obfitości Bożych łask i opieki MBNP. W intencji ks. kapelana będziemy modlić w środę podczas nowenny i Mszy św.
 15. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty do wieczności odeszli śp. Czesława Świstak i Stanisław Zieliński. Dobry Jezu …

Wydrukuj ten artykuł Wydrukuj ten artykuł

drukuj