We wtorek 30 maja w naszym kościele miał miejsce Wieczór Uwielbienia Maryi. Wydarzenie rozpoczęło się od Eucharystii pod przewodnictwem Księdza Proboszcza. Bezpośrednio po niej zespół młodzieżowy poprowadził Nabożeństwo Majowe.

Następnie odbył się Koncert Pieśni Maryjnych. Pięć zespołów wyśpiewało hymny i pieśni ku czci Matki Bożej – Patronki Miasta Mielca: Chór Młodzieżowy I LO w Mielcu, Chór Młodzieżowy II LO w Mielcu, Chór Męski Towarzystwa Śpiewaczego Melodia, Chór Nauczycielski Akord oraz Zespół Pieśni i Tańca Rzeszowiacy.

Na zakończenie Wieczoru Uwielbienia ks. prałat dr Ryszard Biernat wypowiedział słowa podziękowania pod adresem organizatorów, wykonawców i prowadzących. Podkreślił, że to muzyczne spotkanie jest nie tylko okazją do artystycznych doznań, ale też formą wyjątkowej modlitwy do Matki Bożej. „Pragnę podziękować wszystkim zespołom za piękny śpiew. Odsłoniliście dzisiaj piękno Maryi. Temu miał służyć ten koncert i za to jestem wam bardzo wdzięczny. Jeżeli dostrzeżemy piękno Maryi i nasza postawa, nasze słowa oraz śpiew temu będą służyć, to będziemy szli dobrą drogą” – mówił gospodarz parafii.

Organizatorami wydarzenia byli: Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, Towarzystwo Śpiewacze „Melodia” oraz nasza parafia. Koncert poprowadzili Halina Żala oraz Bartosz Kramarz.

drukuj