W niedzielę 7 maja po raz pierwszy do Eucharystycznego Stołu przystąpiło w naszej parafii 211 dzieci z klas trzecich (Szkoła Podstawowa nr 3 – 68 dzieci; SP nr 6 – 53 dzieci; SP nr 7 – 62 dzieci; Niepubliczna Szkoła Podstawowa – 28 dzieci).

W homilii ks. proboszcz Ryszard Biernat, nawiązując do odczytanej Ewangelii, podkreślił, że aby życie człowieka miało sens, potrzebna jest żywa, piękna i radosna relacja z Jezusem. Skierował wiele cennych wskazówek do dzieci i do rodziców. Kim dla Ciebie jest Jezus? Jaką masz z Nim relację? – pytał na początku homilii. Dzisiejsza uroczystość Pierwszej Komunii Świętej jest dla nas cudowną okazją, aby odkryć na nowo jak bardzo ważna jest moja osobista, pełna miłości relacja z Jezusem, który pomaga mi zbudować moje życie, aby było najpiękniejsze na świecie – zaznaczył. «Ja Jestem drogą» – mówi Jezus. On pokazuje na Ojca i prawdziwy cel naszego życia. Bóg Ojciec, jeszcze zanim zaistniały czas i przestrzeń, każdego z nas już zrodził w swoim ojcowskim sercu, potem nas posłał na ziemię, abyśmy jako ludzie wypełnili nasze powołanie, naszą drogę życia, w miłości. Po to, abyśmy po śmierci odnaleźli to nasze miejsce w sercu Boga Ojca – mówił dalej Kapłan. Największym, najwspanialszym darem z siebie jest Jezus. To On opuszcza niebo, aby stać się człowiekiem, potem oddaje się człowiekowi na krzyżu, aż do tego wymownego oddania się nam w Komunii Świętej. Prawdziwy Bóg, który jest obecny w białej Hostii, aby być dla mnie darem, a ja, jeśli będę w miłości karmił się Bogiem w Eucharystii mogę się nauczyć być darem dla innych i prawdziwie żyć, a nie wegetować – podkreślił na koniec ks. Biernat

Na zakończenie ceremonii dzieci podziękowały rodzicom, chrzestnym, kapłanom i nauczycielom za trud wychowania i przygotowanie do godnego przyjęcia Pana Jezusa w Eucharystii.

W poniedziałek 8 maja rozpoczął się tzw. Biały Tydzień. Dzieci, ubrane w stroje komunijne, przychodziły na nabożeństwo majowe i Msze św.

Dzieci do pierwszej spowiedzi i Komunii św. przygotowali katecheci: ks. Damian Kurek, ks. Mirosław Rabijasz, ks. Sławomir Zaranek i ks. Krzysztof Woźniak.

drukuj