W sobotę, 22 kwietnia, w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie odbył się doroczny Dzień Otwartych Drzwi, w którym udział wzięło trzech członków LSO (Liturgiczna Służba Ołtarza) z naszej parafii: Dominik Wojnarowski, Dominik Tomczak, Szymon Kokoszka. Uczestników powitał rektor ks. dr Jacek Soprych. Później była Msza Święta w kaplicy seminaryjnej, której przewodniczył bp Stanisław Salaterski. Wygłosił on również kazanie w którym nawiązał do pieśni „Być bliżej Ciebie chcę”. Po Eucharystii miał miejsce koncert zespołu „Sezon na czereśnie”, a po nim obiad w refektarzu i zwiedzanie. Lektorzy wysłuchali też świadectwa o ks. Janie Czubie, który przed 25 laty poniósł męczeńską śmierć w Kongo. Kapłan ten miał tylko 39 lat, kiedy w czasie wojny domowej, podczas której nie chciał zostawić swoich parafian, został zastrzelony. Obecnie trwa jego proces beatyfikacyjny. Z lektorami spotkali się także klerycy pochodzący z naszej parafii, Bartosz Sobczyk i Igor Syper. Oprowadzili chłopaków po budynku seminarium i opowiedzieli, jak wygląda kleryckie życie.

Dominik Wojnarowski

drukuj