W Niedzielę Bożego Miłosierdzia (16 kwietnia) gościliśmy w naszej parafii ks. Krzysztofa Klimczaka, proboszcza parafii Czarny Potok, gdzie od 2019 r. trwa budowa kościoła sanktuaryjnego – wotum wdzięczności Matce Bożej Bolesnej.

Jako parafia patronacka, wyznaczona przez Księdza Biskupa, wspieramy to dzieło modlitewnie i materialnie.

Ksiądz Kustosz na wszystkich Mszach wygłosił kazania, w których nawiązał do Święta Miłosierdzia. Podziękował też za ofiarność i zrozumienie: „Każda świątynia mówi nam o Bożym Miłosierdziu. Nasza parafia Czarny Potok od kilku lat podejmuje się dzieła budowy świątyni sanktuaryjnej. Obecnie jesteśmy na etapie wykonywania poszycia dachowego nad całym kościołem. W następnej kolejności pragniemy wejść z pracami branżowymi do wewnątrz kościoła: elektryka, stolarka, kanalizacja. Pragnę podziękować wszystkim, duszpasterzom i całej waszej społeczności parafialnej za ten czas spotkań u was, za wszystkie ofiary i modlitwy, za wielkie wsparcie dzieła budowy. Dziękuje wszystkim darczyńcom. Niech Matka Boża Czarnopotocka zawsze was prowadzi do Jezusa Miłosiernego i niech wyprasza Wam potrzebne łaski” – mówił ks. Klimczak.

Wszystkim, którzy złożyli ofiary na budowę kościoła w Czarnym Potoku składamy gorące Bóg zapłać.

drukuj