17 listopada uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego wraz z katechetami ks. Mateuszem i p. Damianem wzięli udział w wydarzeniu ewangelizacyjnym, które odbyło się w tarnowskiej hali „Jaskółka”. Hasłem spotkania były słowa: „Powstań i żyj”.

Był czas na tańce i integrację, ale także budowania ducha, dzielenia się wiarą, formacji i wspólnej modlitwy. Pierwszą część spotkania poprowadzili świeccy młodzi ludzie m.in.: Agata Rujner – znana z bloga „Prawie morały” i anglojęzyczny John ze Wspólnoty Tymoteusza z Gubina.

Z młodzieżą spotkał się także bp Artur Ważny. Opowiedział wiele historii ze swoich spotkań z młodymi ludźmi, którzy przeżywali trudności, smutki, trudne relacje z rodzicami. Zwracał uwagę, że kiedy prawdziwe życie staje się bólem, nierzadko uciekamy w życie na pokaz, sztuczny świat i używki. Początkowo nawet może to sprawiać przyjemność, tyle że nie rozwiązuje problemów, a nawet przyczynia się do jeszcze większych kłopotów. To Bóg jest tym, który potrafi zmienić nasze życie naprawdę. Uwolnić je i uzdrowić, uczynić szczęśliwym. „Powstań i żyj prawdziwie, a nie życiem udawanym i na pokaz” – zachęcał bp Ważny.

Ostatnim punktem spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu. Wtedy też młodzież miała okazję przystąpić do spowiedzi.

drukuj