W Brzesku 7 maja zostały rozegrane mecze diecezjalnego finału mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej. W turnieju wystartowało 48 drużyn w trzech kategoriach wiekowych: ministranci, lektorzy młodsi i lektorzy starsi.

Naszą parafię reprezentowały drużyny we wszystkich trzech kategoriach.

Ministranci walczyli w hali SP3 w Brzesku. Drużynę ministrantów tworzyli: Szymon Kokoszka, Karol Demski, Dawid Tokarz, Michał Tokarz, Maciej Szewczyk oraz Dominik Tomczak. W fazie grupowej ministranci wygrali dwa mecze oraz ponieśli jedną porażkę. W ćwierćfinale niestety musieli uznać wyższość rywali po porażce (0:2).

Lektorzy młodsi grali w hali ZSTiB w Brzesku. W fazie grupowej pierwszy mecz wygrali 4:1.W drugim meczu również wygrali, ale wynikiem 2:0. Natomiast w trzecim meczu w grupie ponieśli porażkę (0:1), ale i tak zajęli pierwsze miejsce w grupie i awansowali do ćwierćfinału, który wygrali 4:0. W półfinale wygrali 3:1. Nadszedł czas na finał, w którym zdeklasowali przeciwnika wygrywając 5:1. Tym samym zapewnili sobie awans na finał ogólnopolski w Kołobrzegu. Lektorzy młodsi wystąpili w składzie: Bartosz Kręcigłowa, Maksymilian Szady, Nikodem Szady, Brian Gaj, Krystian Stala, Kamil Głaz oraz Jakub Latała.

Lektorzy starsi rozgrywali swoje mecze na orliku przy ZSTiB w Brzesku. Drużynę lektorów starszych reprezentowali: Piotr Kozioł, Dominik Zabrzeński, Filip Żurek, Kacper Sekuła, Bartosz Maksoń, Damian Mierzwa, Igor Bartkowski. W fazie grupowej wygrali jeden mecz, dwa przegrali. Na tym zakończyli swoje zmagania w turnieju.

Ks. Sławek Zaranek, który był opiekunem sportowców podczas turnieju podkreśla, że piłka nożna ma duże znaczenie w formacji ministrantów i lektorów: „Sport kształtuje charakter, uczy współpracy, bycia w zespole, a to przekłada się później na duchowość i procentuje w przyszłości” – mówi kapłan.

Maksymilian Szady, lektor

Zwycięska Drużyna Lektorów

drukuj