W niedzielę, 8 maja, podczas Mszy św. o godz. 12.00 razem z uczniami klas czwartych Szkół Podstawowych nr 3, nr 6, nr 7 i Niepublicznej Szkoły Podstawowej przeżywaliśmy rocznicę I Komunii św.

Mszę św. za dzieci, ich rodziców i chrzestnych sprawował Ksiądz Proboszcz. W kazaniu zachęcał dzieci do wytrwania w łasce Bożej oraz przypomniał, co umacnia wiarę: „Wydarzeniem, które umacnia wiarę jest każda niedzielna Eucharystia. Umacniamy wtedy wiarę miłością Jezusa, przyjmując Go w Komunii św. Jak pisał Jan Paweł II: odchodząc od Eucharystii, odchodzicie od Jezusa. Takim wydarzeniem umacniającym wiarę jest pierwszy piątek miesiąca, nienakazane święto obowiązkowe – tak moglibyśmy je nazwać. Obowiązkowe na mocy miłości, bo wyrażamy Jezusowi największą miłość przyjmując Go w Komunii św., wynagradzając w ten sposób rany zadane Mu przez grzechy bliskich i własne. Nie można poprzestać tylko na tych pierwszych dziewięciu piątkach po pierwszej Komunii św., bo nie można w miłości mówić o dziewięciu miesiącach miłości. Miłości nie zamyka się w liczbie. Dziewięć to liczba symboliczna, to dziewięć miesięcy w których mama nosi dziecko pod sercem, a potem je rodzi, aby ono już samo żyło i oddychało miłością i tą miłością odwdzięczało się rodzicom. Teraz kochane dzieci już po pierwszych dziewięciu piątkach zrodziłyście się, aby już same, w każdy pierwszy piątek, wyrażać Jezusowi miłość przez przyjęcie Go do czystego serca w Komunii św.” – wskazywał ks. Ryszard Biernat.

Oprawę Mszy św. przygotowały panie katechetki Barbara Mądro i Bernadeta Kilian oraz kapłani ks. Mirosław Rabijasz i ks. Damian Kurek. Nie zabrakło też śpiewu dziecięcej scholi Boże Nutki.

Na końcu ceremonii dzieci wypowiedziały piękne podziękowania pod adresem kapłanów oraz rodziców i wręczyły bukiety kwiatów.

drukuj