W uroczystość Objawienia Pańskiego (6.01.) dzieci ze szkół podstawowych włączyły się w akcję Kolędników Misyjnych. Na Mszach św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 oraz 14.00, odgrywając wesołą scenkę, dzieliły się Dobrą Nowiną o narodzeniu Jezusa. Zaśpiewały też specjalny hymn w języku poli,  używanym w Kamerunie:  „Sa ka ya sé ndi ne soucoul!” (Co za radość! Mamy szkołę!).

Po zakończeniu Eucharystii Kolędnicy przekazali darczyńcom papierowe bombki. Wszystkie ofiary, które zebrali zostaną przeznaczone na cele misyjne.

Warto wspomnieć, że dzięki zaangażowaniu Kolędników Misyjnych, dotychczas wybudowano 20 szkół i przedszkoli w 7 krajach świata (Boliwia, Brazylia, Peru, Kamerun, Republika Konga, Republika Środkowoafrykańska i Rwanda).

„Mając świadomość ogromu dobra, jakie dokonuje się dzięki kolędnikom misyjnym naszej diecezji na rzecz dzieci na trzech kontynentach, serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w tym dziele mają swój udział, a więc samym kolędnikom, ich opiekunom, duszpasterzom oraz wszystkim diecezjanom, którzy w ten sposób wspierają misje” – napisał w specjalnym komunikacie ks. bp Andrzej Jeż.

drukuj