1 stycznia 2022 r. rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje Oddanie33. W ramach przygotowań do podjęcia przez nas drogi oddania się Jezusowi przez ręce Maryi, w niedzielę 19 grudnia na wszystkich Mszach św. swoje świadectwo wygłosiła Marta Przybyła z Fundacji “Tota Tua”.

„Rekolekcje Oddanie 33 niesamowicie wprowadzają nas w przyjaźń z Maryją. Ona nagle okazuje się naszą Przyjaciółką, która najpiękniej tłumaczy nam Boga, bo nikt Go przecież lepiej nie poznał od Niej” – mówiła p. Marta.

„Te rekolekcje podjęło w zeszłym roku w Polsce ponad 500 tys. osób. Jako fundacja dostajemy dużo świadectw, ludzie piszą: te rekolekcje uzdrowiły moje relacje rodzinne; te rekolekcje pokazały mi Boga, który za mną tęskni – On mi odpowiada przez swoje Słowo, przez drugiego człowieka i mogę się Nim zachwycić; rekolekcje pokazały mi, że Jego serce bez mojego serca nie jest sercem kompletnym” – zaznaczyła.

„Serce Maryi jest dla nas arką. Dla świata wyglądamy jak głupcy, niczym Noe, który budował arkę i był uważany za głupca, dopóki nie zaczęło padać. Dziś i z nas – katolików, wiele osób się naśmiewa… Skończą, kiedy zacznie padać” – stwierdziła.

„Zapraszam Cię dzisiaj do postanowienia noworocznego, żebyś ten nowy rok na maksa zaczął z Maryją. To będzie najpiękniejsza droga w Twoim życiu i najlepsza inwestycja jaką możesz podjąć. Przez Maryję do Jezusa!” – zaapelowała na koniec p. Marta.


1 stycznia 2022 roku na Mszy św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. bp. Artura Ważnego o godz. 12.00 rozpoczniemy ten święty czas. Tego dnia każdy będzie sobie mógł nabyć książkę z modlitwami i czytaniami na każdy dzień i odprawiać te rekolekcje prywatnie. Będziemy je również odprawiać publicznie codziennie przez 33 dni do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00 a w niedziele i święta o 16.30.

Rekolekcje zakończą się 2 lutego w święto Matki Bożej Gromnicznej. Po 33 dniach w dzień maryjny zawierzymy się Matce Bożej.

Fundacja Tota Tua

drukuj