Organizujemy wyjście na film pt. „Nędzarz i madame”. Seans dla naszej parafii odbędzie się 16 listopada o godz. 11.00 w kinie Galaktyka (SCK). Promocyjna cena biletu wynosi 11 zł. Bilety będzie można nabyć w kasie kina bezpośrednio przed seansem.


Produkcja opowiada historię życia św. brata Alberta, który z artysty z buntowniczą duszą stał się opiekunem osamotnionych i ubogich, bo to dla nich porzucił karierę malarza.

Autorem scenariusza i reżyserem filmu jest Witold Ludwig. W rolę Adama Chmielowskiego, uczestnika Powstania Styczniowego – wcielił się Piotr Zajączkowski, absolwent Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Postać Heleny Modrzejewskiej, wybitnej polskiej aktorki teatralnej XIX wieku, została powierzona Magdalenie Michalik, również absolwentce toruńskiej uczelni. Między Heleną a Adamem Chmielowskim była piękna więź duchowa.

Do pracy nad filmem zostali zaproszeni popularni aktorzy polskiej sceny filmowej. Rolę przyjaciela Adama Chmielowskiego – malarza Józefa Chełmońskiego zagrał Tomasz Błasiak.

Muzycznym dopełnieniem filmu jest utwór „Wciąż pytasz czemu” w wykonaniu Andrzeja Lamperta, solisty Opery w Gratz w Austrii. Autorem muzyki jest Jakub Lubowicz. Witold Ludwig napisał słowa piosenki i wyreżyserował teledysk.

Prace nad filmem trwały 4 lata.

drukuj