W piękną, słoneczną sobotę (30.10.) prawie 30-osób wzięło udział w Różańcowym Maratonie Rowerowym. Organizatorem i kierownikiem wyjazdu był ks. proboszcz Ryszard Biernat.

„Ten dzisiejszy wyjazd pielgrzymkowy ofiarujemy w intencjach Serca Maryi. Najważniejsze jest to, abyśmy spełniali wszystko, czego Ona od nas oczekuje, żebyśmy nie wymuszali na Maryi naszych własnych potrzeb, żebyśmy umieli zgodzić się z wolą Bożą, tak jak Ona pięknie to robiła przez całe swoje życie. Każdy z nas niech ma też swoją intencję serca, bo ten nasz dzisiejszy wysiłek i modlitwa są ku temu, żeby zawierzyć Matce Bożej ważne, może trudne i bolesne sprawy” – zauważył ks. Proboszcz na rozpoczęcie wyprawy.

Maraton rozpoczął się  na placu przykościelnym naszego kościoła o godz. 10.00. Trasa biegła przez: Chorzelów – Gawłuszowice – Padew Narodowa – Sarnów – Trześń. Dystans do przejechania liczył 60 km. W każdej z tych miejscowości pielgrzymi zatrzymywali się obok kościołów parafialnych, aby odmówić dziesiątkę różańca i nieco odetchnąć. Na zakończenie maratonu głos zabrał ks. Proboszcz, który podziękował uczestnikom za udział w wyjeździe i zapowiedział kolejne tego rodzaju inicjatywy.

Pielgrzymka była bardzo udana, pogoda dopisała, a uczestnicy zadowoleni wrócili do Mielca.

drukuj