„Eucharystia daje życie” to hasło XXXIX Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej do Częstochowy.
Nasze pielgrzymowanie rozpocznie się 17 VIII 2021 r. Eucharystią o godz. 7.30 sprawowaną w Katedrze Tarnowskiej, a zakończy 25 VIII na Jasnej Górze.
Z powodu zagrożenia epidemiologicznego pielgrzymka w tym roku będzie miała formę sztafety, tzn. każdego dnia 3 grupy będą przemierzały wyznaczony odcinek trasy i realizowały program pielgrzymki. Pielgrzymi będą dowożeni autokarami, a po apelu wieczornym wrócą do domu. Swoje pielgrzymowanie będą kontynuować poprzez uczestnictwo w codziennej Eucharystii w swoim lub innym kościele. Pielgrzymi będą mogli również realizować program dnia korzystając z transmisji radiowych i internetowych oraz specjalnej aplikacji pielgrzymkowej w telefonie.
Zachęcamy do pielgrzymowania w gr. 17. św. Rafała! Gr. 17. św. Rafała przypadł 5. dzień (sobota, 21 sierpnia), procesja eucharystyczna, 24 km, z Miechowa do Żarnowca.
Koszt pielgrzymki to 50 zł (dzieci do kl. 8. SP włącznie – 25 zł).
Zapisów można dokonywać w kancelarii parafialnej MBNP w Mielcu do 15 sierpnia.
Gdyby ktoś, jak w poprzednich latach, chciał pokryć koszt pielgrzymki osobie z biednej rodziny, proszony jest o kontakt z ks. przewodnikiem.
Osoby, które nie mogą podążać pieszo na Jasną Górą, mogą towarzyszyć idącym pielgrzymom przez duchowe pielgrzymowanie.
Ze stolików w kościele MBNP w Mielcu można pobrać legitymację duchowego pielgrzyma, którą po wypełnieniu wrzucamy do skrzynki ustawionej w kaplicy św. Józefa w kościele MBNP w Mielcu.
W ostatnim dniu wszyscy spotykamy się przy Katedrze Częstochowskiej, aby alejami dojść na Jasną Górę i stanąć przed obliczem Matki.
drukuj