Patron: św. Rafał Kalinowski

Ksiądz Przewodnik:

 • ks. Tomasz Rąpała
 • ks. Andrzej Bajorek (2016 r., 2017 r.)
 • ks. Marek Synowiec (2018 r.)
 • ks. Damian Kurek (2019 r.)

Parafie pielgrzymujące z naszą grupą: MBNP w Mielcu, NMP w Przecławiu

Każdego roku 17 sierpnia na pielgrzymi szlak z Tarnowa wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Gromadzi ona wielu pątników z całej diecezji, w tym parafian z naszego dekanatu tworzących grupę 17. Patronuje jej św. Rafał Kalinowski.

W naszej grupie jest miejsce dla wszystkich, ponieważ pielgrzymują w niej zarówno osoby młode jak i starsze. Łącznie grupa liczy ponad 200 pielgrzymów. Niezapomniany klimat tworzy to, że potrafimy pogodzić modlitwę z dobrą zabawą i śpiewem. W grupie panuje braterski klimat – pomagamy sobie wzajemnie dobrym słowem i gestem (np. poprzez pomoc w niesieniu plecaka brata lub siostry).

9 dni rekolekcji w drodze, pozwala na naładowanie duchowych akumulatorów, polepszenie relacji z Panem Bogiem i zdobycie nowych znajomości i przyjaźni.

Jeśli zastanawiasz się jak zapełnić swój wakacyjny czas wolny, to zapraszamy na pielgrzymkowy szlak. Więcej informacji znajduje się na naszej stronie na Facebooku.

św. Rafała na Facebook’u

Koszty uczestnictwa:

 • 90 zł – od osoby
 • 60 zł – każda kolejna osoba z domu
 • 30 zł – Każde dziecko z domu (do kl. VI włącznie)

DUCHOWE PIELGRZYMOWANIE

Jeśli nie możesz pielgrzymować z nami fizycznie z powodu braku urlopu, stanu zdrowia czy innych okoliczności – zachęcamy, abyś został duchowym pielgrzymem, to zapraszamy Cię do pielgrzymowania duchowego.

Kim jest duchowy pielgrzym?

Duchowi pielgrzymi nie biorą udziału fizycznie w wyprawie, ale częściowo wypełniają praktyki religijne realizowane przez pątników oraz wspierają ich modlitwą. Dzięki temu między pątnikami duchowymi i pieszymi tworzy się niezwykła więź – pielgrzymi duchowi modlą się o siły i wytrwałość dla pątników, a oni odwdzięczają się poprzez niesienie ze sobą na Jasną Górę intencji modlitewnych pielgrzymów duchowych.

Jak zostać duchowym pielgrzymem w Grupie 17 św. Rafała?

To bardzo proste – wystarczy, że w wyznaczonym terminie wpiszesz intencję na załączniku LEGITYMACJI DUCHOWEGO PIELGRZYMA (Legitymacje można wydrukować lub zabrać z kościoła) i wrzucisz do specjalnie przygotowanej skrzynki w kaplicy św. Józefa, w kościele MBNP w Mielcu. Możesz również osobiście przekazać intencję księdzu przewodnikowi.

Możliwość złożenia ofiary

Udział w Duchowej Pielgrzymce nie wiąże się z koniecznym uiszczaniem jakichś opłat, dopuszcza jednak możliwość złożenia ofiary na cele związane z organizacją pielgrzymki. Jeżeli pragniesz z hojności serca wesprzeć ten cel złóż ofiarę wraz z zapisaną intencją do skrzynki lub przekaż księdzu przewodnikowi.

Transmisje i relacje z pielgrzymki

Transmisje Eucharystii, audycje i relacje z trasy pątniczej można codziennie odsłuchać na antenie diecezjalnego Radia RDN Małopolska o częstotliwościach 103,6 FM.

Relację z każdego pielgrzymkowego dnia można śledzić poprzez:

Ponadto zapraszamy Duchowych Pielgrzymów do:

 1. Codziennego odmawiania Modlitwy Duchowego Pielgrzyma.
 2. Uczestnictwa we Mszy św. oraz przyjmowania Komunii św.
 3. Modlitwy różańcowej.
 4. Modlitwy w intencji swojej parafii, by w Roku Miłosierdzia wielu ludzi wróciło do Boga.
 5. Podjęcia jakiegoś postanowienia w dowolnej intencji.
 6. Duchowej łączności w godzinie Apelu Jasnogórskiego (21:00).

Codzienna modlitwa Duchowego Pielgrzymowania

Wszechmogący Wieczny Boże, Ty niegdyś dla ludu wędrującego przez pustynię byłeś wodzem i drogą, otaczaj opieką tych wszystkich, którzy podjęli się trudu pieszej pielgrzymki, daj im szczęśliwie dojść do Tronu Jasnogórskiej Pani i dopomóż bezpiecznie powrócić do domów.

Najlepszy nasz Ojcze, Ty przez Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym prowadzisz do siebie swój Kościół Pielgrzymujący na ziemi, dozwól, abyśmy Ciebie szukali ponad wszystko i zawsze kroczyli w naszej ziemskiej pielgrzymce drogą Twoich przykazań. Panie nieba i ziemi, Ty nam dałeś Najświętszą Maryję Pannę jako wzór do naśladowania. Spraw, abyśmy w Nią wpatrzeni, postępowali drogą nowego życia. Amen.

Odmówić:

 • Ojcze Nasz,
 • Zdrowaś Maryjo,
 • Pod Twoją Obronę