1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w poniedziałek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Kryspina, męcz.; w piątek – św. Elżbiety Węgierskiej, zak., w sobotę – bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i męcz., (Święto patronalne Ruchu Czystych Serc). W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Za tydzień trzecia niedziela, składka na tacę będzie na cele parafialne, a szczególnie na ogrzewanie naszej świątyni, bo robi się coraz chłodniej. Za tydzień także zmiana tajemnic różańcowych.
2. Dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii Św. oraz ich rodziców zapraszamy we wtorek (14.11) o godz. 18:00 na Mszę św. połączoną ze spotkaniem formacyjnym.
3. Przypominamy o zbiórce zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Zużyty sprzęt prosimy składać do wtorku (14.11) do godz. 11.30 koło garaży za budynkiem katechetycznym.
4. Prezydent Miasta Mielca zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkania „Porozmawiajmy o Mielcu”. Spotkanie dla mieszkańców z rejonu naszej parafii będzie we wtorek (14.11) o godz. 17.00 w SCK. Bliższe informacje na plakatach.
5. Spotkanie nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej w środę (15.11) o godz. 19.00 na plebani. Serdecznie zapraszamy.
6. Spotkanie formacyjne dla członków Rodzinnych Róż Różańcowych w sobotę (18.11) o godz. 9.30 w sali św. o. Pio.
7. Spotkanie członków i sympatyków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie w sobotę (18.11) po Mszy św. o godz. 8.30.
8. Spotkanie Wspólnoty Promyczków Bożej Miłości odbędzie się w sobotę (18.11) o godzinie 16:00.
9. W dniach 20-22.11. w kinie Galaktyka odbędzie się projekcja filmu „Sprawa Jezusa”, który ukazuje nawrócenie amerykańskiego dziennikarza śledczego. Szczegółowe informacje na stronie internetowej kina.
10. Klub Historyczny „Prawda i Pamięć” zaprasza na premierę mieleckiego filmu „Ojciec i Syn” i spotkanie z szefem TVP INFO Tadeuszem Płużyńskim. Spotkanie w poniedziałek (13.11) o godz. 18.00 w Domu Kultury.
11. Szkolenie dla diabetyków w sobotę (18.11) w godz. 9-14 w dawnej Filii AGH przy ul. Skłodowskiej 4. Bliższe informacje w gablocie.
12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W GN ciekawy artykuł „To nie jest matura” o tym, co zrobić, aby bierzmowanie nie myliło się młodym z … ostatnim namaszczeniem.
13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitości Bożych łask i opieki MBNP.
14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Agata Olszowa, Irena Betleja, Józef Rajtar, Maria Pieniek i Zdzisław Gaj. Dobry Jezu …

Wydrukuj ten artykuł Wydrukuj ten artykuł

drukuj