1. Rozpoczynamy październik, w którym w sposób szczególny poprzez modlitwę różańcową będziemy modlić się przez pośrednictwo MB Różańcowej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: o g. 16.30 (od poniedziałku do piątku) zapraszamy szczególnie dzieci, a wszystkich dorosłych na g. 17.30. Za pobożny udział w tym nabożeństwie możemy każdego dnia zyskać odpust zupełny.
 2. Przeżywamy dzisiaj Dzień Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku – pod hasłem: „Kościół w Polsce dla Meksyku”. W związku z tą tragedią, na prośbę ks. Biskupa Ordynariusza zamiast tradycyjnej akcji charytatywnej „Chlebki miłosierdzia”, zachęcamy do modlitwy oraz złożenia dziś ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w Meksyku. Za ten gest serca – Bóg zapłać.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w poniedziałek – św. Aniołów Stróżów, w środę – św. Franciszka z Asyżu; w czwartek – św. s. Faustyny, dziew.; w sobotę – NMP Różańcowej.
 4. W poniedziałek (2.10.) o godz. 17.30 Różaniec prowadzony przez Grupę Biblijną, a po wieczornej Mszy św. w sali św. O. Pio spotkanie Grupy Biblijnej nt. „Męka, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa”. Serdecznie zapraszamy do pogłębiania wiedzy biblijnej i modlitwy Bożym Słowem.
 5. We wtorek (3.10) comiesięczne nabożeństwo ku czci św. o. Pio. Rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz. 17.30. O godz. 18.00 Eucharystia, a po niej adoracja.
 6. W środę (4.10) po Mszy św. wieczornej w Kanie odbędzie się spotkanie dla zelatorek i zelatorów Róż Różańcowych.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msze św. wotywne o NSPJ o godz. 7.00 i 18.00. Msza św. dla dzieci o g. 16.00, a dla młodzieży o g. 20.00. W tym tygodniu w ustalonym terminie kapłani udadzą się do chorych. Przypominamy, że do praktyki pierwszych piątków miesiąca konieczne jest przyjęcie w ten dzień Komunii św., natomiast ze spowiedzi możemy skorzystać wcześniej, dlatego zapraszamy do Sakramentu pokuty już w środę i czwartek od godz. 17.30. W sobotę (7.10) Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na Mszę św. o g. 7.00 i nabożeństwo wynagradzające z różańcem.
 8. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Wyrazem naszej pamięci modlitewnej za bliskich zmarłych są wypominki. Kartki na których wypisujemy zmarłych można zabrać z kościoła lub z kancelarii. Bardzo prosimy o wyraźne wpisywanie imion i nazwisk zmarłych oraz zaznaczenie przy wypominkach całorocznych przed którą Mszą św. mają być odczytane. Proszę pamiętać, aby zmarłych wypisać na właściwej kartce (wypominki całoroczne lub listopadowe), a jeśli karta ma być odczytana na cmentarzu to prosimy by też to wyraźnie znaczyć.
 9. W tym tygodniu odbędą się spotkania liturgiczne dla przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. We wtorek o g. 16.30 – z klas VII i II gimnazjum (spowiedź od g. 16.00), we czwartek – z klas III gimnazjum i seniorów (spowiedź od g. 16.00). Prosimy rodziców o dopilnowanie, aby młodzież wzięła udział w tych spotkaniach.
 10. Czytany dzisiaj List pasterski Episkopatu Polski wprowadził nas w tematykę XVII Dnia Papieskiego, który w tym roku obchodzimy pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. W naszej diecezji obchody tego dnia powiązane są z IX Diecezjalnym Marszem dla Życia i Rodziny, który w tym roku przejdzie ulicami Grybowa. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu w niedzielę 8 października. Spotkanie rozpocznie się od Eucharystii o godz. 11.00, a po niej marsz wdzięczności za nasze rodziny i dar życia.
 11. Także w niedzielę (8.10) o godz. 15.30 w Domu Rekolekcyjnym OPOKA w Starym Sączu rozpoczną się warsztaty pt. „Płodność – Problem – Pomoc, którą przynosi Naprotechnologia”. Są one przeznaczone głównie dla małżeństw borykających się z problemem niepłodności. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej.
 12. Przypominamy o zgłaszaniu kandydatów do Rady Parafialnej. Do przygotowanej urny należy wrzucać kartki z danymi osoby zgłaszanej (imię, nazwisko, adres i wiek), a także podać swoje dane jako zgłaszającego. Zgłaszane osoby muszą cechować się życiem wiarą i dobrą opinią otoczenia. Więcej szczegółów na parafialnej stronie internetowej.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia: GN, Mały GN z płytą „Quo vadis” cz. II, Różaniec, Promyczek Dobra.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a wśród nich ks. Markowi Synowcowi, życzymy obfitości Bożych łask i opieki MBNP. W intencji ks. Marka będziemy modlić się w środę podczas różańca i nowenny, a po nich podczas Eucharystii.
 15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Elżbieta Piskor, Waldemar Soswa, Bogdan Tomczyk, Józef Balon, Kazimiera Ejnik i Małgorzata Bigos. Dobry Jezu …

Wydrukuj ten artykuł Wydrukuj ten artykuł

drukuj