1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Niedzielę Synodalną i Dzień Modlitw o Trzeźwość. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek przed świątynią na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu: w poniedziałek – bł. Władysława z Gielniowa, prezb., w środę – św. Wincentego a Paulo, prezb., w czwartek – św. Wacława, męcz., w piątek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę – św. Hieronima, prezb. i dok. Kośc.
 3. We wtorek (26.09) na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii Św. i ich rodziców. Msza św. będzie połączona ze spotkaniem formacyjnym i poświęceniem różańców.
 4. W sobotę (30.09.) o godz. 9.00 pielgrzymka ministrantów i DSM do Skrzyszowa k. Tarnowa.
 5. W sobotę (30.09) o godz. 9.00 w budynku katechetycznym rozpocznie się Dekanalny Kurs Lektorski. Zapraszamy chłopców z klas 7 i starszych do wspólnoty LSO. Bliższe informacje u ks. Sławomira Szyszki.
 6. W sobotę (30.09) Zespół Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy” obchodzić będzie 65-lecie swojego istnienia. Uroczystości rozpoczną się jubileuszową Mszą św. w naszej świątyni o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy byłych i obecnych członków i sympatyków zespołu. Szczegóły na plakatach.
 7. Powstały kolejne dwie Rodzinne Róże Różańcowe. W przyszłą niedzielę (1.10) po Mszy św. o g. 12.00 nastąpi błogosławieństwo tajemnic różańcowych i rozpoczęcie wspólnej modlitwy w rodzinach. Bóg zapłać za tę piękną inicjatywę.
 8. W przyszłą niedzielę (1.10) po Mszy św. o godz. 17.00 pierwsze nabożeństwo różańcowe. Przez cały październik nabożeństwa różańcowe o godz. 16.30 (dla dzieci – od poniedziałku do piątku) oraz o godz. 17.30 (w dni powszednie). Zachęcamy do licznego udziału. Za pobożne odmówienie Różańca można każdego dnia zyskać odpust zupełny.
 9. W przyszłą niedzielę (1.10) mieszkańcy Osiedla Cyranka zapraszają na Mszę św. o godz. 15.00 przy kapliczce na ulicy Cyranowskiej. Bezpośrednio po Mszy św. będzie różaniec.
 10. 2 października będziemy przeżywać w Polsce Dzień Polskiej Harcerki. Z tej racji w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 będzie sprawowana w naszej świątyni Msza św. w intencji harcerzy i harcerek. Zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie wszystkie środowiska harcerskie (ZHR i ZHP).
 11. W Centrum Kształcenia Praktycznego w Mielcu trwają zapisy na kursy zawodowe dla osób powyżej 50 roku życia.
 12. W czwartek (28.09) w Domu Kultury SCK (Sala Widowiskowa) o godz. 11.00 odbędzie się Konferencja z okazji 80-lecia Centralnego Okręgu Przemysłowego.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia: GN, Mały GN, Promyczek Dobra, Kalendarz Rolnika (cena: 21 zł) i Kalendarze z Papieżem (4 zł). Trwają zapisy na prasę katolicką na IV kwartał br.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitości Bożych łask i opieki MBNP.
 15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jerzy Huber, Franciszek Chatys, Maria Hill, Danuta Chmaj i Paweł Zorzycki. Dobry Jezu …

Wydrukuj ten artykuł Wydrukuj ten artykuł

drukuj