1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 2. Bóg zapłać za wszelką życzliwość i złożone dziś ofiary na tacę na cele parafialne. Za tydzień zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu: w poniedziałek – św. Stanisława Kostki, zak. – Patronalne święto młodzieży polskiej, w środę – św. Andrzeja Kim Taegon i towarzyszy, męcz., w czwartek – św. Mateusza Ap. i Ewang., w sobotę – św. O. Pio z Pietrelciny, prezb., w przyszłą niedzielę Dzień Modlitw o Trzeźwość.
 4. Wolontariusze Parafialnego Caritas bardzo serdecznie dziękują wszystkim ludziom dobrej woli, którzy tak pięknie zaangażowali się w akcję „Tornister pełen uśmiechu”. 103 tornistry z pełnym wyposażeniem trafią do dzieci i młodzieży ubogich rodzin z naszej parafii.
 5. Spotkania w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania: we wtorek dla klas VI i VII o godz. 16.30 (spowiedź od 16.00), a w czwartek także o godz. 16.30 dla klas III gimnazjum i seniorów, którzy nie przyjęli bierzmowania w gimnazjum (spowiedź od 16.00). Przypominamy, że każde dziecko składa deklarację chęci uczestnictwa w przygotowaniu, podpisaną przez rodziców, przez co zobowiązuje się do comiesięcznej spowiedzi św. oraz udziału w spotkaniach liturgicznych i grupowych. Obecność na wszystkich spotkaniach jest obowiązkowa. Rodziców prosimy by sprawdzali indeksy z wpisami o uczestnictwie w ww. spotkaniach. Przypominamy, że młodzież przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania w parafii do której należy, a nie w tej gdzie chodzi do szkoły. Dokładne informacje na stronie parafialnej.
 6. Od października w mieleckiej „Arce” będą udzielane, przez pracowników Sądu Diecezjalnego w Tarnowie, bezpłatne porady prawne dla osób chcących rozeznać swoją sytuację i ewentualnie rozpocząć proces o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Spotkania te będą odbywały się w każdy pierwszy wtorek miesiąca od godz. 13-16. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej parafialnej stronie internetowej lub prosimy kontaktować się z ks. Mariuszem Gródkiem.
 7. We wtorek (19.09) po Mszy św. wieczornej w budynku katechetycznym odbędzie się spotkanie Rodzina Radia Maryja.
 8. Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu zaprasza osoby dorosłe na kursy w ramach nowego projektu „Akademia Kwalifikacji Zawodowych”. Rekrutacja do 18 września. Szczegóły na plakatach.
 9. Wyższa Szkoła Gospodarki i Zarządzania w Mielcu (ul. Warszawska 1) informuje, że są jeszcze wolne miejsca na studia licencjackie. Szczegóły w gablocie parafialnej.
 10. Przypominamy, że do 7.10. można zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Chętnie widziane są osoby młode, które chcą aktywniej działać w naszej parafii. Urna do której można wrzucać odpowiednio podpisane karteczki jest w kaplicy św. Józefa.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia: GN, Mały GN, Promyczek Dobra. Do końca września trwają zapisy na prasę katolicką na IV kwartał br.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a szczególnie ks. Proboszczowi Bogusławowi Połciowi, ks. Mateuszowi Gurbiszowi i ks. Damianowi Kurkowi, który swoje imieniny będzie obchodził w przyszłym tygodniu, życzymy obfitości Bożych łask i opieki MBNP. W Solenizantów będziemy modlić się w środę (20.09). Najpierw będzie Msza św. a po niej nowenna w czasie której będzie modlić się w intencji misji.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Wiesław Jadach, Maria Wójtowicz i Aleksander Korpanty. Dobry Jezu …

Wydrukuj ten artykuł Wydrukuj ten artykuł

drukuj