1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Wychowania w Polsce – czas szczególnej modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.
 2. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. zbierane są podpisy w obronie życia poczętego. Przy podpisie potrzebny jest Pesel.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu: w środę – św. Jana Chryzostoma, bpa i dok. Kośc.; we czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Święto – odpust w naszej parafii – Msze św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 16.00, 17.30 (suma odpustowa) i 19.00 – serdecznie zapraszamy!; w piątek – NMP Bolesnej, w sobotę –  św. Korneliusza, pap. i Cypriana bpa, męcz. W czwartek kancelaria będzie nieczynna.
 4. W przyszłą niedzielę – Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, a także Patronalne święto młodzieży polskiej (św. Stanisław Kostka)
 5. Składka na tacę w przyszłą niedzielę na cele parafialne. Za wszelkie ofiary, zrozumienie i życzliwość, pragniemy wyrazić ofiarodawcom i dobroczyńcom naszą wdzięczność: Bóg zapłać.
 6. We wtorek w Bazylice św. Mateusza o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. za Ojczyznę.
 7. We wtorek (12.09) o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie dla uczniów z klas II gimnazjum w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Od godz. 16.00 będzie możliwość spowiedzi. Przypominamy, że przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania od tego roku rozpoczyna się w klasie VI i obejmuje klasę VII oraz II i III gimnazjum. Oprócz katechezy w szkole, dodatkowym, ale koniecznym uzupełnieniem są spotkania z kandydatami przy parafii (1. Spotkanie modlitewne w kościele, 2. Spotkanie w grupach). Obecność na wszystkich spotkaniach jest obowiązkowa. Rodziców prosimy by sprawdzali indeksy z wpisami o uczestnictwie w ww. spotkaniach. Dokładne informacje na stronie parafialnej.
 8. W środę (13.09) o godz. 20.00 kolejne nabożeństwo Fatimskie.
 9. Grupa modlitewna przy Kapliczce na ul. Cyranowskiej zaprasza wszystkich chętnych pod Krzyż na nabożeństwo z okazji Święta Podwyższenia Krzyża we czwartek (14.09) na godz. 16.30
 10. W sobotę (16.09) po Mszy św. o godz. 8.30 odbędzie się spotkanie członków i sympatyków Towarzystwa Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 11. Biskup Diecezjalny wydał Dekret dotyczący wyborów do Rad Duszpasterskich we wszystkich parafiach naszej diecezji. Do 10. można zgłaszać kandydatów (będzie wystawiona urna – w kaplicy św. Józefa – odpowiednio podpisana i do niej wrzucamy karteczki z nazwiskami kandydatów); 8.10. zostaną podane do wiadomości publicznej nazwiska kandydatów; natomiast same wybory odbędą się 15.10. Szczegóły dotyczące procedury wyborów na naszej stronie parafialnej.
 12. Dziewczęca Służba Maryjna zaprasza dziewczynki od 1 klasy podstawówki na szukanie skarbu, które odbędzie się 16 września br. o godz. 10:30 przed budynkiem katechetycznym. Szczegóły na plakacie, stronie internetowej naszej parafii i facebooku Dziewczęcej Służby Maryjnej naszej parafii.
 13. Mielecki Oddział Związku Sybiraków zaprasza na Mszę św. w niedzielę (17.09) o godz. 15.30 do kaplicy cmentarza komunalnego w Mielcu.
 14. Rodzina Radia Maryja zaprasza w dniu 7.10. na Pielgrzymkę do Komańczy. Po Mszy św. tam celebrowanej i adoracji uczestnicy udadzą się na granicę Polski, aby odmówić cztery części Różańca św. i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zapisy w środy i piątki w godz. 17-18 w budynku katechetycznym.
 15. Katolickie Centrum Edukacji „Kana” ogłasza nabór na kusy: programowanie i robotyka dla 6-latków, podstawy obsługi komputera dla seniorów i słuchaczy Uniwersytetu III Wieku oraz obsługa kas fiskalnych. Informacje na stornie internetowej „Kany”.
 16. Przewodnicy grupy 17-stej zapraszają na spotkanie popielgrzymkowe do parafii Pstroszyce na 16.09. Wyjazd autokaru spod kościoła o g. 12.00. Koszt 10 zł. Zapisy w zakrystii tylko do 13.09.
 17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia GN, Mały GN i Promyczek Dobra z niespodzianką.
 18. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitości Bożych łask i opieki MBNP.
 19. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Żółty i Piotr Maciałek . Dobry Jezu …

Wydrukuj ten artykuł Wydrukuj ten artykuł

drukuj