1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w poniedziałek – św. Barnaby, Apostoła; w wtorek – bł. Romana Sitki, prezb. i Towarzyszy, męcz.; w środę – św. Antoniego z Padwy, prezb. i dok. Kośc.; we czwartek – bł. Michała Kozala, bpa i męcz.; W piątek przypada 6. Rocznica objęcia diecezji prze bpa Andrzeja Jeża. W przyszłą niedzielę Diecezjalne Święto Rodziny.
 2. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Niech Bóg wynagrodzi Waszą wrażliwość serca i zrozumienie, które wypływają z poczucia odpowiedzialności za naszą parafialną wspólnotę. Naszych Darczyńców polecamy Bożej Opatrzności i matczynemu wstawiennictwu naszej Patronki, szczególnie podczas Eucharystii i środowej nowenny do MBNP. Bóg zapłać za złożone dziś do puszek ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie. Za tydzień ofiary na tacę będą przeznaczone na cele parafialne.
 3. Od poniedziałku do środy uczniowie z klas (7 SP i II GIM) będą mieć egzaminy do Sakramentu Bierzmowania. Na egzamin zapraszamy rodziców, a my otoczmy młodzież w te dni naszą modlitwą o światło Ducha Świętego.
 4. W środę (13.06) o godz. 20.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Przypominamy, że dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania jest ono obowiązujące jako comiesięczne spotkanie liturgiczne.
 5. Ruch Patriotyczny w Mielcu zaprasza dziś o godz. 17.00 w Kanie na spotkanie z Piotrem Szubarczykiem na temat: „Brudna wojna przeciwko Polsce. Próba zawłaszczenia martyrologii Auschwitz”.
 6. Poradnia Specjalistyczna ARKA zaprasza na Sympozjum „Człowiek w obliczu kryzysu”. Sympozjum odbędzie się w Kanie w sobotę (16.06). Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 9.00. Podczas sympozjum dwa wykłady: „Jak walczyć z cyberprzemocą?” i „Rodzina w kryzysie czy kryzys rodzinny?”.
 7. W niedzielę (17.06) o godz. 12.00 odbędzie się błogosławieństwo nowych ministrantów.
 8. Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 8.07. (niedziela) na ogólnopolskie spotkanie z Radiem Maryja.
 9. Spotkanie dla Parafialnych Zespołów Synodalnych odbędzie się w środę (20.06) po nabożeństwie wieczornym.
 10. Dyrektor MOPS-u w Mielcu informuje o uroczystości związanej z pochówkiem Dzieci Utraconych, która odbędzie się 13.06 na Cmentarzu Komunalnym w Mielcu o godz. 13.00 (kwatera dziecięca rząd XIII).
 11. Hufiec ZHP w Mielcu zaprasza do udziału w wypoczynku letnim organizowanym dla dzieci i młodzieży z poza organizacji. Szczegóły na plakatach.
 12. W najbliższym czasie, z racji czyszczenia posadzki w prezbiterium naszej świątyni, nie będzie codziennej adoracji od godz. 16.30.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do końca czerwca trwają zapisy na prasę katolicką na III kwartał.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzmy obfitości Bożych łask i opieki MBNP.
 15. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty do wieczności odeszli śp. Stefan Bolechała, Helena Pogoda, Wilhelmina Niczyporuk, Stanisław Szczepanik, Henryka Konieczna, Antoni Rudek i Tadeusz Maniak. Dobry Jezu …

Wydrukuj ten artykuł Wydrukuj ten artykuł

drukuj