1. Dziś w naszej parafialnej wspólnocie przeżywamy uroczystość I Komunii św. Otoczmy dzieci i ich rodziny naszą szczególną modlitwą.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we wtorek – św. Stanisława, bpa i męcz. głównego patrona Polski i diecezji. W następną niedzielę (13.05) Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a po Mszy św. o godz. 19.00 procesja fatimska, podczas której będziemy odmawiać jedną część różańca świętego, a rozważanie poprowadzi ks. Zbigniew Guzy.
 3. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Niech Bóg wynagrodzi Waszą wrażliwość serca i zrozumienie, które wypływają z poczucia odpowiedzialności za naszą parafialną wspólnotę. Naszych Darczyńców polecamy Bożej Opatrzności i matczynemu wstawiennictwu naszej Patronki, szczególnie podczas Eucharystii i środowej nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. Od poniedziałku (7.05) do soboty (12.05) o godz. 16:30 Biały Tydzień dla dzieci komunijnych, z wyjątkiem wtorku (8.05), we wtorek dzieci komunijne z SP3 o godz. 8:00 pielgrzymują do Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie k. Tarnowa, dzieci komunijne z SP6 i NSP we wtorek przychodzą na godz. 18:00.
 5. W poniedziałek (7.05) po wieczornej Mszy Św. spotkanie Grupy Biblijnej nt. „Święć się imię Twoje”. Serdecznie zapraszamy.
 6. W tym tygodniu przypadają dni modlitw o urodzaje. Z tej racji od poniedziałku do środy o godz. 17.30 będzie procesja podczas której będziemy śpiewać Litanię Loretańską i modlić się o dobre urodzaje.
 7. Spotkanie liturgiczne dla uczniów z klas 6 (SP) we wtorek o godz. 16.30 (od godz. 16.00 możliwość spowiedzi).
 8. We wtorek (8.05) w Bazylice o godz. 18.00 Msza św. za Ojczyznę.
 9. W sobotę (12.05) o godz. 9:00 diecezjalna pielgrzymka DSM do Chorzelowa.
 10. W przyszłą niedzielę (13.05) podczas Mszy św. o godz. 12.00 uroczystość Rocznicy I Komunii Św.
 11. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach majowych (w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00).
 12. Regionalna Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że 15.05 mija podstawowy termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2018 r.
 13. Przypominamy, aby do świątyni przychodzić w stroju godnym tego miejsca.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a wśród nich ks. Stanisławowi Chudemu oraz panu organiście Stanisławowi Tulikowi, życzmy obfitości Bożych łask i opieki MBNP. W intencji obu solenizantów będziemy modlić się w środę podczas nowenny i Eucharystii.
 16. W tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty do wieczności odeszli śp. Mieczysław Głogowski, Bogdan Adamczyk, Marian Gruszecki, Ryszard Bujak i Tadeusz Stępień. Dobry Jezu …

Wydrukuj ten artykuł Wydrukuj ten artykuł

drukuj