1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w środę – św. Atanazego, bpa i dok. Kośc.; w czwartek – Uroczystość NMP Królowej Polski (Msze św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 16.00, 17.30 i 19.00); w piątek – św. Floriana, męcz. W tym tygodniu także I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek Msze św. wotywne o NSPJ o godz. 7.00, 8.00, 16.00 (dla dzieci) i 18.00. Na tych Mszach św. kazania wygłosi nasz rodak misjonarz z Tanzanii – o. Janusz Pociask (SMA). Msza św. dla młodzieży o godz. 20.00. W tym tygodniu kapłani udadzą się do chorych. Kancelaria parafialna z racji dni wolnych i świątecznych będzie otwarta tylko w poniedziałek i w środę.
 2. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Niech Bóg wynagrodzi Waszą wrażliwość serca i zrozumienie, które wypływają z poczucia odpowiedzialności za naszą parafialną wspólnotę. Naszych Darczyńców polecamy Bożej Opatrzności i matczynemu wstawiennictwu naszej Patronki, szczególnie podczas Eucharystii i środowej nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. Zostały zakończone prace związane z czyszczeniem posadzki w naszej świątyni. W połowie maja zostanie wyczyszczony marmur w prezbiterium. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pospieszyły z pomocą przy przesuwaniu i układaniu ławek oraz przy odkurzaniu i myciu. Wszystkim składamy szczere „Bóg zapłać”.
 4. Od jutra rozpoczęcie Nabożeństw Majowych, które będą odbywały się przez cały miesiąc maj o godz. 17.30.
 5. W ramach spotkania liturgicznego przygotowującego do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy uczniów z klas 7 (SP) i 2 gimnazjum do udziału we Mszy św. w czwartek z okazji Uroczystości NMP Królowej Polski. Obecność na Mszy św. podpisują rodzice w dyplomikach. Terminy spotkań grupowych będą podane na stronie internetowej parafii. Tegorocznych bierzmowanych zapraszamy do zakrystii, aby odebrali prezenty od redakcji „Gościa Niedzielnego”
 6. Z racji prób do I Komunii Św. nie będzie Adoracji w poniedziałek (30.04) i wtorek (1.05) o 16.30, a w środę (2.05) o 19.00. W sobotę (5.05) Pierwsza Spowiedź Św., o 8.30 SP3, o 9.30 SP6 i NSP. W przyszłą niedzielę (6.05) Pierwsza Komunia Św., o 10.30 SP3, o 12.00 SP6 i NSP. Bardzo prosimy, aby te Msze św. zostawić dla dzieci I Komunijnych i ich rodzin.
 7. We wtorek (1.05) kolejne spotkanie wspólnoty św. O. Pio. Rozpoczęcie różańcem o godz. 17.30.
 8. Zapraszamy do udziału w nowennie do MBNP, podczas której zapoznajemy się z Katechezami Mistagogicznymi struktury i głębi Mszy św. Nieszpory w niedzielę o godz. 16.30.
 9. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w najbliższy czwartek po Mszy św. o godz. 17.30.
 10. Tradycyjna Muzyczna Majówka przy kościele św. Marka nad Wisłoką w czwartek (3.05) – początek o godz. 16.00.
 11. W związku z tym, że pogoda coraz ładniejsza a dni cieplejsze, bardzo prosimy, aby do kościoła przychodzić w stroju godnym tego sakralnego miejsca.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzmy obfitości Bożych łask i opieki MBNP.
 14. W tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty do wieczności odeszli śp. Jan Marnik, Antoni Romanek, Edmund Pilak, Teresa Wiącek, Jerzy Wiącek, Tadeusz Borowski i Eugeniusz Wrona. Dobry Jezu …

Wydrukuj ten artykuł Wydrukuj ten artykuł

drukuj