1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła (Msze św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 16.00, 17.30 i 19.00) – kancelaria nieczynna; w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę – św. Filipa Nereusza, prezb. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres Komunii św. wielkanocnej.
 2. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii, a dziś szczególnie na pokrycie kosztów czyszczenia posadzki w naszej świątyni. Niech Bóg wynagrodzi Waszą wrażliwość serca i zrozumienie, które wypływają z poczucia odpowiedzialności za naszą parafialną wspólnotę. Naszych Darczyńców polecamy Bożej Opatrzności i matczynemu wstawiennictwu naszej Patronki, szczególnie podczas Eucharystii i środowej nowenny do MBNP. Wyrażamy wdzięczność dzieciom komunijnym i rodzicom za dar dla parafii: ornat synodalnym, kapę i obrus ołtarzowy oraz za przekazanie ofiary na cele misyjne.
 3. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach majowych (w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00). Dziś o godz. 16.30 wspólna modlitwa Nieszporami.
 4. Pierwsze spotkanie Parafialnych Zespołów Synodalnych odbędzie się we wtorek (22.05) o godz. 19.00 w Kanie. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków zespołów synodalnych.
 5. Podczas środowej nowenny do MBNP (23.05) homilię wygłosi ks. Piotr Kluza, który pełni posługę duszpasterską w Kazachstanie.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Prymicji Kapłańskich. O godz. 12.00 Mszę Prymicyjną będzie celebrował ks. Mateusz Switek, natomiast o godz. 14.00 – ks. Rafał Gakan. Neoprezbiterów, którzy przyjmą święcenia kapłańskie w tarnowskiej Katedrze w sobotę (26.05) powitamy w naszej wspólnocie parafialnej przed sobotnim nabożeństwem majowym.
 7. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Zwracamy się z ogromną prośbą, aby w tym roku ołtarze przygotowały następujące grupy: I – Rycerstwo Niepokalanej i Radio Maryja, II – Róże Różańcowe, III – Rodzinne Róże Różańcowe, IV – Młodzież. Bliższe informacje u ks. Bartłomieja Musiała.
 8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.00 będziemy modlić się w intencji żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy 27 maja złożą przysięgę na placu AK.
 9. Jako wspólnota parafialna chcemy włączyć się w program „Rodzina Rodzinie”. Program polega na zapewnieniu 6-miesięcznego finansowego wsparcia dla konkretnych rodzin z Syrii i Libanu. Przekazywana kwota jest dowolna w zależności od możliwości finansowych. Aby włączyć się w to szlachetne dzieło, należy pobrać deklarację i wypełniony dokument dostarczyć na spotkaniu, które odbędzie się w Kanie o godz. 13.00 w przyszłą niedzielę. Deklarację i ulotki można pobrać w zakrystii oraz przed kościołem.
 10. We wtorek (22.05) od godz.11.00 w Dworku Oborskich na Starym Mielcu odbędzie się z okazji  100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości konferencja po tytułem „Konserwatywni Budowniczowie II Rzeczypospolitej”. Konferencję poprzedzi Msza Święta o godz. 10.00 w Bazylice p.w. Św. Mateusza. Szczegóły w gablocie.
 11. Prezydent Miasta zaprasza osoby w wieku od 66 do 70 roku życia, na bezpłatne badania kolonoskopii, które będą przeprowadzane w mieleckim szpitalu. Plakat w gablocie.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzmy obfitości Bożych łask i opieki MBNP.
 14. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty do wieczności odeszli śp. Stanisław Ślusarczyk, Janina Sudoł, Wiesław Leś, Dariusz Magdziak, Anna Stańczyk i Teodor Rybiński. Dobry Jezu …

Wydrukuj ten artykuł Wydrukuj ten artykuł

drukuj