1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w poniedziałekUroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Msze św. jak w każdą niedzielę; we wtorek – św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bpów. i dokt. Kościoła; w sobotęUroczystość Objawienia Pańskiego, która jest równocześnie Dniem Dzieła Misyjnego – Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę, a ofiary na tacę będą przeznaczone na misje. Tego dnia w kościele błogosławimy kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion mędrców z cyframi nowego roku. Pamiętajmy, że ten znak ma rangę świadectwa wiary. Kadzidło i kredę będzie można nabyć (6.01) przed kościołem u młodzieży.
  2. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek Msze św. wotywne o NSPJ o godz. 7.00; 16.00, 18.00 i 20.00. W piątek nie udamy się do chorych. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego, które kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego.
  3. Informujemy, że od 2 stycznia ulegnie zmianie godzina ostatniej Mszy św. porannej w dni powszednie – teraz ostatnia Msza św. będzie o godz. 8.00. Natomiast kancelaria parafialna będzie otwarta od godz. 8.30 do 10.00, a po południu od godz. 16.30 do 17.45 (w soboty od godz. 8.30 do 9.00). Przypominamy, że przez okres kolędy kancelaria po południu otwarta tylko w środy i piątki. Z racji I piątku kancelaria będzie w piątek zamknięta. Zachęcamy do modlitwy nieszporami w każdą niedzielę o godz. 16.30 oraz do licznego udziału w środy w nowennie do MBNP.
  4. W tym miesiącu z racji kolędy nie będzie czuwania ze św. o. Pio.
  5. W sobotę na Mszę św. o godz. 14.00 (6.01) zapraszamy wszystkich przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania (z klas VI, VII oraz II i III gimnazjum).
  6. Rodzina Radia Maryja zaprasza w sobotę (6.01) po Mszy św. o godz. 10.30 na opłatek, który odbędzie się w Budynku Katechetycznym. Informacje w gablocie.
  7. Za tydzień w naszej parafii będzie Niedziela Misyjna. Dzieci jako kolędnicy misyjni zaprezentują krótką scenkę oraz zaśpiewają kolędy. Przy wyjściu będą rozdawane pamiątki a każdy będzie mógł wesprzeć dzieło Kolędników Misyjnych.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki MBNP.
  10. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Marianna Bonderek, Jacenty Bucki, Stanisława (f) Makarewicz, Jan Korbiel i Karol Trzpis. Dobry Jezu …

Wydrukuj ten artykuł Wydrukuj ten artykuł

drukuj