1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz., głównego patrona Polski; w środę – Święto św. Marka Ewangelisty. Za tydzień Niedziela Modlitw za kierowców oraz Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
 2. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka na tacę jest przeznaczona na WSD w Tarnowie.
 3. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Niech Bóg wynagrodzi Waszą wrażliwość serca i zrozumienie, które wypływają z poczucia odpowiedzialności za naszą parafialną wspólnotę. Naszych Darczyńców polecamy Bożej Opatrzności i matczynemu wstawiennictwu naszej Patronki, szczególnie podczas Eucharystii i środowej nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. Spotkanie dla wszystkich Róż Żywego Różańca we wtorek (24.04) o godz. 18.30. Prelekcję wygłosi ks. Prałat Krzysztof Czermak wikariusz biskupi ds. misji. Serdecznie zapraszamy.
 5. Dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii Św. oraz ich rodziców zapraszamy w czwartek (26.04) na Mszę św. o godz. 18.00. Msza św. będzie połączona ze spotkaniem formacyjnym.
 6. Wobec trudnej sytuacji Polaków mieszkających za wschodnią granicą, Parafialny Oddział Caritas organizuje zbiórkę darów dla najuboższych polskich rodzin żyjących na Ukrainie. Zbieramy rzeczy nowe: odzież i obuwie, książki i przybory szkolne, maskotki i zabawki. Natomiast sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny sprawny – może być używany. Punkt zbiórki darów to dom katechetyczny – pomieszczenie naprzeciw sklepu „Biblos”. Odbiór darów 28 kwietnia tj. sobota w godz. od 9.00 do 12.00.
 7. Przypominamy, że Oddział Caritas pomaga bezpłatnie rozliczać PIT-y. Z fachowej pomocy można skorzystać w każdą środę i piątek (od 16.00 do 18.00) w budynku katechetycznym, sala nr 5.
 8. Zapraszamy do udziału w nowennie do MBNP, podczas której zapoznajemy się z Katechezami Mistagogicznymi struktury i głębi Mszy św. Nieszpory w niedzielę o godz. 16.30.
 9. Bardzo prosimy chętne osoby w najbliższy piątek (27.04) po wieczornym nabożeństwie do sprzątania świątyni (mycia ławek, konfesjonałów). Jest to konieczne po zakończeniu prac związanych z czyszczeniem posadzki. Serdecznie zapraszamy i z góry dziękujemy.
 10. II LO w Mielcu serdecznie zaprasza gimnazjalistów i ich rodziców na Dzień Otwarty, który odbędzie się we wtorek (24.04) w godz. 13.00-16.30. Także we wtorek Dzień Otwarty w ZST w Mielcu w godz. od 9.00 do 12.00.
 11. Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia, Lichenia i Kalisza w dniach 8-9.06. Zapisy w środy i piątki w budynku katechetycznym od 17.00 do 18.00.
 12. Wspólnota Promyczków Bożej Miłości zaprasza wszystkie osoby niepełnosprawne i ich rodziny na comiesięczne spotkanie, które odbędzie się w sobotę (28.04). O godz. 16.30 Msza św., a później spotkanie w budynku Kany. O godz. 16.00 będzie możliwość spowiedzi dla Promyczków.
 13. Kino „Galaktyka” zaprasza na film dla dzieci i młodzieży „Tam, gdzie mieszka Bóg” – pierwszy w historii film z udziałem Papieża Franciszka. Bliższe informacje na stronie kina.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzmy obfitości Bożych łask i opieki MBNP.
 16. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty do wieczności odeszli śp. Czesław Kosiński, Jan Sroczyński, Stanisława Madej, Janina Hoszowska, Jan Metlak i Tadeusz Tomas. Dobry Jezu …

Wydrukuj ten artykuł Wydrukuj ten artykuł

drukuj