1. Dziś już trzecia niedziela Adwentu, która jest drugą niedzielą w ramach naszych parafialnych rekolekcji adwentowych. Bóg zapłać za wielką wrażliwość serca i ofiary złożone na tacę na cele parafialne.
 2. Zachęcamy do udziału w roratach: o godz. 6.00 i 16.30. Z racji spowiedzi roraty o godz. 16.30 będą tylko do środy. Zapraszamy na nieszpory w każdą niedziele o godz. 16.30 oraz do wspólnej modlitwy nowennowej do MBNP w każdą środę. Przypominamy także, że katecheza chrzcielna w czwartki po Mszy św. wieczornej.
 3. W tym tygodniu w piątek i sobotę (22.12 i 23.12) parafialna spowiedź adwentowa. Spowiedź będzie w godz. od 8.00 do 18.00 (przerwy 10.00-10.30; 12.00-14.00; 16.00-16.30). Nie odkładajmy spowiedzi na dzień Wigilii, tym bardziej, że będzie to niedziela. W przyszłą niedzielę z racji dnia Wigilii ostatnia Msza św. o godz. 14.00.
 4. W czwartek, piątek i sobotę z powodu spowiedzi dekanalnych i parafialnej kancelaria będzie nieczynna.
 5. W środę (20.12) podczas Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi przekazanie przez Harcerzy, naszej wspólnocie parafialnej Betlejemskiego Światła Pokoju, które będzie można zabrać do swoich mieszkań. Serdecznie zapraszamy.
 6. Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Nowe Życie” w partnerstwie z Poradnią Specjalistyczną „ARKA” zapraszają na Bezalkoholowy Rodzinny Bal Sylwestrowy, który odbędzie się w Zespole Szkół nr 2 (ul. Łąkowa 6). Rozpoczęcie o godz. 19.30, oczywiście 31 grudnia.
 7. Serdecznie dziękujemy Właścicielom supermarketów: „A&K”, i „BIEDRONKA” za umożliwienie przeprowadzenia akcji „POMAGAM, BO KOCHAM”. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas SP 7 oraz ofiarności ludzi dobrej woli, w tym roku zebraliśmy ponad 2 tony żywności i środków czystości, z których zostało przygotowanych i przekazanych ponad 400 paczek na święta dla bezdomnych, ubogich, chorych i rodzin najbardziej potrzebujących. Za wszelką życzliwość i ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać!
 8. Przed kościołem można nabyć małe świece wigilijne. Tę płonącą świecę podczas wieczerzy wigilijnej, możemy później zapalić w lampionie na cmentarzu, jako wyraz jedności ze zmarłymi i wiary w życie wieczne.
 9. Urząd Miejski i Hotel Iskierka zapraszają na „Miejską Wigilię dla Samotnych”, organizowaną w piątek (22.12) o godz. 17.00 na Placu Armii Krajowej.
 10. Trwa nabór do Medyczno-Społecznego centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mielcu. Szczegółowe informacje na stronie internetowej.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Za tydzień będzie do nabycia nowy numer naszej parafialnej „Ikony”.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitości Bożych łask i opieki MBNP.
 13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jan Nowak, Kamil Malicki, Jerzy Kukla, Izabela Rozbicka, Janina Guła i Celestyna Barbara Duda. Dobry Jezu …

Wydrukuj ten artykuł Wydrukuj ten artykuł

drukuj