1. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło składając ofiary do puszek przed kościołem. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we środę – św. Łucji, dziew. i męcz., w czwartek – św. Jana od Krzyża, prezb. i dok. Kośc.
 3. Nadal zachęcamy wszystkich (dzieci, młodzież oraz dorosłych) do udziału w roratach, które w naszym kościele są codziennie o godz. 6.00 i 16.30 (od poniedziałku do piątku).
 4. Dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii Św. oraz ich rodziców zapraszamy we wtorek (12.12) na Mszę św. o godz. 18.00. Msza św. będzie połączona ze spotkaniem formacyjnym i poświęceniem medalików.
 5. W środę (13.12) mija 36. rocznica tragicznych wydarzeń Stanu Wojennego. Z tej okazji będziemy modlić się za ofiary Stanu wojennego.
 6. W sobotę (16.12) rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus, którą będziemy odprawiać po Mszy św. wieczornej.
 7. W sobotę (16.12) po Mszy św. o godz. 8.30 spotkanie członków i sympatyków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie.
 8. Rodzina Radia Maryja zaprasza w poniedziałek (11.12) po Mszy św. wieczornej na ważne spotkanie w budynku katechetycznym w związku z organizacją opłatka parafialnego. Zapraszamy również opiekunów grup modlitewnych i zelatorów Róż Różańcowych.
 9. Przed kościołem można nabyć wigilijne świece, w cenie mała – 5 zł; duża – 12 zł, z których dochód jest przeznaczony na pomoc dla dzieci z ubogich rodzin. Tę płonącą świecę podczas wieczerzy wigilijnej, możemy później zapalić w lampionie na cmentarzu, jako wyraz jedności ze zmarłymi i wiary w życie wieczne.
 10. Do chorych, których nie odwiedzamy na pierwsze piątki, udamy się w sobotę (16.12). Chorych prosimy zgłaszać do piątku w kancelarii parafialnej.
 11. Pobłogosławione Opłatki na stół wigilijny można jeszcze nabyć w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Trwają zapisy na prenumeratę prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć piękną płytę z kolędami „Christmas Time” w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes” z Tarnowa. Cena płyty 40 zł.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitości Bożych łask i opieki MBNP.
 14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Andrzej Majcherek i Stanisław Wójcik. Dobry Jezu …

Wydrukuj ten artykuł Wydrukuj ten artykuł

drukuj