Stowarzyszenie Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci jest zrzeszeniem modlitewnym, które przygotowuje do uzyskania łaski dobrej śmierci dla siebie i bliźnich przez życie modlitwą i spełnianie dobrych uczynków.

Członkowie Apostolstwa zamierzają wyjednywać:

– dla wiernych katolików łaskę wytrwania w praktykach życia chrześcijańskiego;
– dla obojętnych religijnie i grzeszników łaskę nawrócenia;
– dla wszystkich bez wyjątku łaskę dobrej i szczęśliwej śmieci.

Stowarzyszenie zatwierdził w 1908 r. papież Pius X, a opiekuje się nim Zgromadzenie Najświętszej Maryi Panny w Tinchebray we Francji.

W Polsce pierwsze wspólnoty powstały na Śląsku i w Małopolsce w 1908 r. W 1981 r. ks. Jan Czekała, misjonarz Świętej Rodziny, wpisał się do działającego we Francji Apostolstwa. W 1987 r. utworzył jego filię przy sanktuarium Matki Bożej w Górce Klasztornej i od tego czasu jego współbracia opiekują się dziełem w całym kraju.

W księgach stowarzyszenia figuruje blisko 400 tys. wpisów. Apostolstwo działa w Polsce, Francji, Kanadzie oraz na Litwie, Ukrainie i Białorusi.

SPOTKANIA

Odbywają się w naszym kościele, w każdą czwartą niedzielę miesiąca. Raz w miesiącu ofiarowujemy Mszę św. w intencji żywych i zmarłych Członków Apostolstwa. Kilka razy w roku uczestniczymy w dekanalnym dniu skupienia oraz bierzemy udział w rekolekcjach zamkniętych w Brennej, Górce Klasztornej lub w Panewnikach.

Mamy obowiązek uczestniczyć w nabożeństwach maryjnych, omawiać modlitwę różańcową i opiekować się ludźmi cierpiącymi i chorymi.

ZELATORKI

Pani Maria Stolorz, zam. ul Niemcewicza 7 oraz pani Maria Czypionka

 

STRONA INTERNETOWA:

www.apostolstwo.pl