Jest to wspólnota dzieci, młodzieży i dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie, jak również rodziców, opiekunów oraz przyjaciół.

POWSTANIE

„Promyczki” powstały w 1998 r. z potrzeby przytulenia ludzkiego serca do Bożego Serca, gdyż tylko w Nim człowiek może znaleźć sens cierpienia. Dzięki Niemu „Promyczki” żyją spokojnie, radośnie, otwarcie. Łączą ich cierpienia, trudy, troski. Poprzez te doświadczenia tworzą wspólnotę, która rozumie się bez słów.

NAZWA

„Promyczki” stworzone są z miłości Pana Boga i rodziców. Ich serca wypełnione są miłością. Mają to, co człowiek często traci – miłość szczerą i czystą. Obdarowują nią wszystkich dookoła.

SPOTKANIA

Comiesięczne spotkania koncentrują się przede wszystkim na Eucharystii. Po niej wszyscy idą do budynku katechetycznego. Tam jest czas na zabawę, śpiew, rozmowy i ucztowanie.

W ciągu roku niektóre spotkania są bardziej uroczyste jak np. opłatek czy wielkanocny poczęstunek. Dla dzieci oczywiście najważniejsze jest spotkanie ze św. Mikołajem.

Na zakończenie każdego spotkania „Promyczek” bierze do swojego serca drugiego „Promyczka” i otula go modlitwą do następnego spotkania. Rodzice zabierają ze sobą słowa Pana Boga – krótki cytat z Pisma Świętego.

GAZETKA

Wspólnota ma też własną gazetkę, którą wydaje co miesiąc. Treści w niej zawarte przybliżają Pana Boga i przypominają o modlitwie za tych wszystkich, którzy obchodzą urodziny i troszczą się o „Promyczki”.

PIELGRZYMKI I WYCIECZKI

„Promyczki” bardzo dużo pielgrzymują. Naprawdę trudno znaleźć takie miejsce, gdzie ich jeszcze nie było.

OPIEKUNOWIE

Od powstania (1998 r.) wspólnota miała kilku księży opiekunów:

  1. ks. Eugeniusz Mrożek (pomagał w tworzeniu wspólnoty),
  2. ks. Józef Partyka,
  3. ks. Mariusz Mikołajczyk,
  4. ks. Maciej Knapik,
  5. ks. Marek Sobota,
  6. ks. Andrzej Bajorek,
  7. ks. Marek Synowiec (2017-2018)
  8. ks. Paweł Wrzos (od 2018)

Dziękujemy wszystkim kapłanom, którzy byli i są wśród nas. Istniejemy, bo wokół nas są życzliwi ludzie. Jesteśmy dzięki ks. Opiekunowi, Przyjaciołom i Dobroczyńcom Kapłanom, Przyjaciołom i Dobroczyńcom.

Wszystkich chętnych, którzy chcą dołączyć do Wspólnoty Promyczków Bożej Miłości, serdecznie zapraszamy na Eucharystie i spotkania. Zapraszamy niepełnosprawnych, ich rodziny i tych wszystkich, którzy chcą zostać Przyjaciółmi naszej wspólnoty.