Na okres Bożego Narodzenia 2020 r. przypadła 28. edycja Kolędników Misyjnych. Ze względu na pandemię koronawirusa przybrała ona jednak inną formę, gdyż grupy kolędnicze nie odwiedziły domów i mieszkań z terenu naszej parafii. Kolędowanie odbyło się 6 stycznia, tym razem w kościele.

Słowo ks. Jacka Walczyka:

„Radujcie się bracia w Panu” – pod takim hasłem przebiegło tegoroczne kolędowanie misyjne.

Z powodu pandemii przedsięwzięcie ograniczyło się do przedstawienia scenki w naszym kościele w Uroczystość Objawienia Pańskiego, podczas Mszy świętych o 10.30, 12.00 i 14.00.

W rolę kolędników wcielili się: Tadziu Kmieć, Julia Czyż, Hania Kołek, Julia Weryńska, Kornelia Ciemięga, Szymon Weryński, Natalia Bujak, Jakub Kopacz, Karol Dębski, Kamil Głaz, Franciszek Polak i Zuzia Krakowska.

Bardzo serdecznie dziękujmy Uczniom z klas 7, 4 i 3 ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Ministrantom za misyjną oprawę Mszy Świętych, za wszelki trud i zaangażowanie.

Dziękujemy również Rodzicom za przygotowanie pięknych strojów i pomoc w nauce tekstów do scenki oraz za dużo innych działań, żeby mali kolędnicy wypadli jak najlepiej.

Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy złożyli ofiary na cele misyjne, które w tym roku zostaną przeznaczone na pomoc masajskim dzieciom.

drukuj