4 stycznia br. odbyło się na plebanii noworoczne spotkanie biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża z kapłanami pracującymi w naszej parafii. Rozpoczęło się ono od wspólnej modlitwy oraz słów powitania i życzeń, które wypowiedział ks. Proboszcz Bogusław Połeć: „Trwamy w okresie Bożego Narodzenia, rozpoczęliśmy nowy rok, dlatego pragnę serdecznie złożyć życzenia Księdzu Biskupowi: doświadczenia bliskości Chrystusa, Jego pokoju, Jego łask i Jego zbawczej obecności, na wszystkich ścieżkach biskupiego posługiwania, które wymaga odwagi, ale też radości. Niech Pan Bóg błogosławi, a Matka Boża Nieustającej Pomocy ciągle Księdza Biskupa otacza swoją opieką”.

Z kolei bp Andrzej Jeż skierował do kapłanów słowo, w którym m.in. odwzajemnił życzenia: „Chrystus przychodzi zawsze do nas, niezależnie od kontekstu historycznego. Chcemy ten dar Bożego Narodzenia podjąć w Kościele, który wciąż odradza się w Jezusie Chrystusie i chcemy iść tą drogą, którą jest Jezus Chrystus, niosąc prawdę tym wszystkim, którzy jej poszukują. Życzę wam, żebyście w swojej posłudze duszpasterskiej wciąż to odkrywali, abyście wykorzystali te wszystkie niekorzystne okoliczności, w których przychodzi nam posługiwać, do bardziej intensywnego głoszenia Ewangelii Jezusa Chrystusa. Życzę wam radości, która zawsze jest w Kościele i w posłudze kapłańskiej. Życzę, żeby każdy z was był takim miejscem narodzin Chrystusa, bo gdziekolwiek jesteście, jesteście bardzo ważną częścią Kościoła przez swoją posługę kapłańską. Niech Maryja wspiera was w tym ustawicznym rodzeniu Chrystusa w Kościele, które dokonuje się przez głoszenie Słowa Bożego, przez sprawowanie sakramentów świętych i przez miłość pasterską”.

Całe spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze i było okazją do wymiany spostrzeżeń, które nabierają szczególnego znaczenia w kontekście rozpoczętego nowego roku 2021.

drukuj