W czasie spotkania z wolontariuszami Światowych Dni Młodzieży (Kraków 2016) papież Franciszek powiedział: „Rozmawiaj z rodzicami, z osobami starszymi, ale zwłaszcza rozmawiaj z dziadkami. Jasne? Zatem, jeśli chcesz być nadzieją przyszłości musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci. […] Jeśli zaś dziadkowie są już w niebie, czy będziecie rozmawiać z osobami starszymi? Będziecie zadawać im pytania? Pytajcie ich, bo oni są mądrością narodu. Tak więc, pierwszy warunek, żeby być nadzieją, to pamiętać. Wy jesteście nadzieję przyszłości”.

Chcemy rozmawiać z Seniorami, bo Oni są mądrością narodu, chcemy pamiętać, żeby być nadzieją. W odpowiedzi na papieski wezwanie Grupa Apostolska Młodzieży naszej parafii włączyła się przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w przygotowanie świątecznych kartek dla naszych drogich Seniorów.

Nawet czas pandemii nie może postawić granicy sercu, które kocha. Z tej racji z serca życzymy Seniorom radości, pokoju i błogosławieństwa od Bożej Dzieciny. Niech Maryja Nieustającej Pomocy patronka naszego miasta, która pierwsza czuwa przy Bożej Dziecinie wlewa w serce wiarę, nadzieję i miłość.

ks. Marek Zembura

drukuj