„Idźcie…” to hasło tegorocznej PPT na Jasną Górę.
W tym roku pielgrzymka będzie miała charakter sztafetowy.
Siedemnastce przypadł w udziale dzień 7. (niedziela, 23 sierpnia). Zadaniem Siedemnastki jest wówczas przyjazd do Sokolnik na Mszę Św. o godz. 7:30. Następnie realizacja programu dnia w czasie 22 km przejścia do Trzebniowa. Po Apelu powrót do Mielca na nocleg i przyjazd we wtorek, 25 sierpnia, na Jasną Górę na wejście PPT.
W pozostałe dni pielgrzymki będziemy gromadzić się w kościele MBNP w Mielcu na wieczornej Mszy Św. z kazaniem kerygmatycznym i Apelem.
Zapisy ruszają we wtorek, 30 czerwca, tylko i wyłącznie w formie tradycyjnej w kancelarii Parafii MBNP w Mielcu. Wpisowe wynosi 50 zł. W czasie zapisu można zamówić gadżety pielgrzymkowe – koszulkę, parasolkę, smycz, płaszcz przeciwdeszczowy – po promocyjnych cenach. Po zapisie zabiera się ankietę zdrowotną, którą wypełnia się w domu i przynosi na spotkanie przedpielgrzymkowe w sierpniu.
Na bilety autobusowe będą szukani sponsorzy – tak, by pielgrzymi tylko symbolicznie ponosili koszty.
Można wesprzeć organizację pielgrzymki, kontaktując się z ks. Przewodnikiem.
Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania. Duchowi pielgrzymi będą mogli napisać prośby na kartach i wrzucić do skrzynki w kaplicy św. Józefa w kościele MBNP w Mielcu. Prośby duchowych pielgrzymów zaniesiemy przed Jasnogórski Tron MB.

Zapraszamy do pielgrzymowania w Siedemnastce.

drukuj