W czwartek 18 czerwca o godz. 18.00 rozpoczęliśmy Nowennę przed odpustem parafialnym ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy – Patronki Miasta Mielca.

Główne uroczystości odpustowe odbędą się w sobotę 27 czerwca, w dniu liturgicznego wspomnienia Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kazania w tym dniu będzie głosił ks. prałat dr Jerzy Dąbek, proboszcz parafii pw. św. Józefa z Sandomierzu.

Do wzięcia udziału w Nowennie i Uroczystości Odpustowej w szczególny sposób zachęcamy wszystkich Mieszkańców Mielca.

PROGRAM:

od 18 CZERWCA (CZWARTEK) do 26 CZERWCA (PIĄTEK)

  • Msza św. z kazaniem o 18:00 – NOWENNA do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

27 CZERWCA (SOBOTA)

  • 5:30 – Godzinki do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  • 6:00 – Msza św. z kazaniem
  • 7:30 – Msza św. z kazaniem
  • 9:00 – Msza św. z kazaniem
  • 10:30 – Msza św. z kazaniem połączona z Jubileuszami Małżeńskimi
  • 12:00 – Suma Odpustowa
  • 17:00 – Msza św. z kazaniem
  • 19:00 – Msza św. z kazaniem

KONCERT

Zapraszamy wszystkich na pierwszy Koncert Muzyki Sakralnej z okazji odpustu ku czci MBNP, któryodbędzie się 25 czerwca 2020 roku (w czwartek) o godzinie 19:00 w naszym kościele. Podczas koncertu wystąpią  Chór Nauczycielski „Akord”  pod batutą Grzegorza Oliwy oraz organista Michał Wolan. W programie utwory Bacha, Góreckiego, Twardowskiego, Świdra. Serdecznie zapraszamy i prosimy o zachowanie w kościele obowiązujących zasad.  Wstęp wolny.

Chór Nauczycielski ZNP i SCK „AKORD” – Chór Nauczycielski „Akord” powstał jako Chór mieszany w 1969 roku. Jest laureatem wielu Festiwali Chóralnych min. w Rzeszowie, Łodzi, Lublinie, Będzinie oraz Bańskiej Bystrzycy na Słowacji.  Na swoim koncie ma występy nie tylko w kraju, ale również za granicą: na Słowacji, Ukrainie, Austrii, w Niemczech i na Węgrzech. Brał udział w wielu projektach muzycznych w Mielcu, Tarnowie, Dębicy, jak również za granicą, w tym w Norymberdze wykonując Symfonię Europejską Volkmara Studtruckera z towarzyszeniem Norymberskiej Orkiestry Symfonicznej. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Mielcu wraz z Krakowską i Rzeszowską Orkiestrą Symfoniczną wykonał „Mszę Koronacyjną C-dur” oraz „Requiem d-moll” W. A. Mozarta. W swojej historii Chór koncertował ze znanymi osobami czy zespołami, takimi jak: Marek Bałata, Skaldowie, Jarosław Drzewiecki z Lwowską Narodowa Orkiestrą Symfoniczną. Chór „Akord” na swoim koncie ma 3 płyty z muzyką religijną i rozrywkową. Rok Jubileuszowy 2019 zespół świętował bardzo owocnie i bardzo dynamicznie. Najważniejsze wydarzenia muzyczne, w których brał udział to: autorski Koncert dla Kory „Kolbuszowski Spleen”, Kantata „CARMINA BURANA” Carla Orffa z okazji  zakończenia XXII Mieleckiego Festiwalu Muzycznego oraz Oratorium „Kazimierz Pułaski” Włodzimierza Korcza obok wielkich artystów takich jak: Alicja Majewska, Olga Bończyk, Łukasz Zagrobelny i Grzegorz Wilk. W styczniu br. koncertował w stolicy Francji Paryżu, gdzie został entuzjastycznie oklaskiwany przez Polonię Polską. Dyrygentem chóru od października 2018r. jest Grzegorz Oliwa.

Grzegorz Oliwa – jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie (1997r.) W roku 2008 uzyskał tytuł doktora habilitowanego w zakresie dyrygentury, a w roku 2014 nadany mu został przez Prezydenta RP tytuł profesora sztuk muzycznych. Od 1998 roku jest pracownikiem naukowym na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W 1999 roku objął stanowisko dyrektora Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Strzyżowie. Od 2005 roku pełni funkcję prezesa PZChiO oddział  w Rzeszowie oraz jest kuratorem Akademii Chóralnej działającej przy Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. W latach 1990 – 2002 był liderem grupy wokalnej „Fiat Singers” specjalizującej się w wykonawstwie muzyki gospel i spirituals. Grzegorz Oliwa jest założycielem i dyrygentem Strzyżowskiego Chóru Kameralnego, Podkarpackiego Chóru Męskiego, a od października 2018 roku również dyrygentem Chóru Nauczycielskiego „Akord” ZNP i SCK w Mielcu. Koncertował z Chórem Filharmonii Śląskiej, Tarnowską oraz Przemyską Orkiestrą Kameralną. Wspólnie z Rzeszowską Orkiestrą Kameralną nagrał utwory znajdujące się w zbiorach biblioteki Muzeum – Zamku w Łańcucie:  Muzykalia łańcuckie oraz Muzykalia łańcuckie – koncerty.

Michał Wolan – student Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie organów prof. Mirosławy    Semeniuk-Podrazy oraz dra Daniela Prajznera. Absolwent Zespołu Szkół Muzycznych Nr 1 im. Karola Szymanowskiego w Rzeszowie. Występował podczas różnych festiwali jako solista, akompaniator i członek zespołów kameralnych m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej „Cantate Deo”, Beskidzkim Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej oraz z orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej. Jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Strzyżowie oraz  jednym z założycieli chóru męskiego „Cantus Masculinum” działającego w Krakowie.

drukuj