W niedzielę 15 marca przybył do naszej parafii ks. bp Andrzej Jeż z Tarnowa. Ta niespodziewana wizyta związana była z trwającą epidemią koronawirusa, a co za tym idzie z wprowadzeniem w Polsce szczególnych regulacji dotyczących życia społecznego i religijnego. Hierarcha przybył z darem modlitwy i słowami pocieszenia.

Po Mszy św. o 11.00 dostojnego Gościa przywitał ks. Proboszcz Bogusław Połeć: „Bardzo serdecznie pragnę powitać w naszej wspólnocie Księdza Biskupa Andrzeja Jeża, który przybył, aby z nami być w tych szczególnych chwilach, w tym trudnym czasie. Serdecznie proszę Księdza Biskupa o kilka słów pocieszenia i udzielenie błogosławieństwa całej naszej wspólnocie parafialnej”.

Ks. Biskup pozdrowił modlących się w świątyni i w kilku zdaniach zapewnił o swojej solidarności z naszą wspólnotą parafialną: „Bardzo Was proszę, abyście przekazali moje pozdrowienie wszystkim chorym, rodzinie, sąsiadom” – rozpoczął bp Jeż. „Staramy się o to, aby w tej trudnej sytuacji być z Wami, dlatego zwracamy uwagę na to, aby kościoły były otwarte. Z naszą posługą wykorzystujemy współczesne komunikatory, aby przekazywać informacje, ale także kształtować nas przez rekolekcje, rozważania, przez wspólną modlitwę, przez nabożeństwa Drogi Krzyżowej, czy Gorzkich Żali” – zauważył. Przypomniał, że umocnienia trzeba nam szukać przede wszystkim w Jezusie Chrystusie: „Dzięki temu doświadczeniu może jeszcze bardziej pogłębiamy naszą więź z Chrystusem, zrozumiemy co to znaczy Wielki Post, jako wędrówka z Chrystusem, który umarł, ale który także zmartwychwstał. Mocą Jezusa Chrystusa przekraczamy różne trudności i problemy”, i dodał: „Jesteśmy narodem, który zawsze doświadczał wyzwań, wciąż jakieś wojny, zmagania, powstania narodowe, więc jesteśmy zahartowani, ale przede wszystkim jesteśmy narodem głęboko wierzącym. Przetrwaliśmy także dzięki temu i umocniliśmy się. Gdziekolwiek bowiem jesteśmy, jesteśmy zawsze z Chrystusem”.

Na zakończenie Ksiądz Biskup udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa i udał się do parafii pw. Św. Mateusza na mieleckiej Starówce.

drukuj