W niedzielę 1 marca na Mszy św. o 10.30 modliliśmy się w intencji bohaterów naszej Ojczyzny – Żołnierzy Niezłomnych – Wyklętych (wyklętych przez władze komunistyczne). Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz Bogusław Połeć. W koncelebrze obecni byli: ks. prałat Kazimierz Czesak; ks. prałat Janusz Kłęczek, kustosz bazyliki na Starówce oraz księża wikariusze. W liturgii uczestniczyli przedstawiciele mieleckich środowisk patriotycznych, jak również członkowie rodzin Żołnierzy Wyklętych, grupy rekonstrukcyjne. Były też poczty sztandarowe.

Ludzie Niezłomni, Żołnierze Wyklęci, tylu bohaterów… nie pozwolili sobie, aby słowa: Bóg, Honor i Ojczyzna, były tylko zapisane na sztandarach, ale to było dla nich drogowskazem, to było dla nich wyzwaniem, to było dla nich świadectwo godności, o którą trzeba było zawalczyć! – mówił w czasie kazania ks. Proboszcz.

Na zakończenie ks. Połeć podziękował za obecność i wspólną modlitwę:

Pragnę wyrazić serdeczne podziękowania za tę wspólnotę modlitwy: wszystkim formacjom mundurowym, pocztom sztandarowym, tym osobom, które na różne sposoby pielęgnują pamięć o Żołnierzach Niezłomnych – Wyklętych i pragną upamiętniać ich poświęcenie, ich bohaterstwo również w naszym mieście m.in. przez pomnik, który powstanie na Górce Cyrnarowskiej, a dzisiaj zostanie dokonane wmurowanie kamienia węgielnego. Wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękuję.

drukuj