Przed nami zapowiedziana przez Konferencję Episkopatu Polski Narodowa Pielgrzymka do Rzymu w związku z obchodem 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Ponieważ nasza parafia pragnie włączyć się w tą uroczystość, organizujemy (z tarnowskim Biurem Podróży ITER) w dn. 12-20 maja br. autokarowe pielgrzymowania do Włoch.

W programie: LORETO, LANCIANO, SAN GIOVANNI ROTONDO, MONTE SAN`T ANGELO, MANOPELLO, RZYM, WATYKAN, ASYŻ, a nade wszystko udział w  uroczystej Mszy św. odprawionej przez papieża Franciszka w niedzielę 17 maja br. na Placu św. Piotra.

Cena pielgrzymki: 1150 zł + 250 euro

(zaliczkę 650 PLN + dodatkowe opłaty, czyli dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne i od kosztów rezygnacji, należy wpłacić do 23 LUTEGO 2020 R. na nr konta podany na umowie. Kolejna wpłata 500 PLN do 12 MARCA,  trzecia wpłata 250 EURO do 12 KWIETNIA)

Cena obejmuje:

  • 7 noclegów w pokojach 2-3 osobowych w hotelach *** (pokój JEDYNKA dopłata 20 euro za noc)
  • 7 śniadań i 7 obiadokolacji
  • przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją, video
  • pilota-przewodnika
  • ubezpieczenie (NNW, KL, OC),
  • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
  • TFG

Szczegółowy program pielgrzymki:

Dzień I – noc – 12/13.05.2020
Zbiórka przy Parafii o 23.00. Przejazd w kierunku Włoch. Całodzienny przejazd przez Włochy. Przyjazd do hotelu w okolicy Rimini. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Dzień II – 14.05.2020
Przejazd do LORETO. W tym niewielkim mieście znajduje się sanktuarium Santa Casa – Sanktuarium św. Domku, który według tradycji był doczesnym mieszkaniem Maryi w Nazarecie. Nawiedzimy również Cmentarz Żołnierzy Polskich, którzy polegli podczas II Wojny Światowej w regionie Marche. Msza Święta. Następnie udamy się do LANCIANO – miejsca Cudu Eucharystycznego. Przejazd do hotelu w San Giovanni Rotondo. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień III – 15.05.2020
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO. Msza święta. Nawiedzenie grobu św. Ojca Pio. Następnie przejazd do Sanktuarium św. Michała Archanioła MONTE SANT’ANGELO. Modlitwa w grocie – miejscu objawień Archanioła. Spacer uroczymi uliczkami miasteczka. Późny przejazd do hotelu w San Giovanni Rotondo. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień IV – 16.05.2020
Przejazd do MANOPELLO, miasteczka z kilkusetletnim kościółkiem Kapucynów. To w nim, od XVI wieku przechowywane jest Volto Santo – Cudowne Oblicze. Przejazd do CASTEL GANDOLFO – letniej rezydencji papieży, leżące przy wulkanicznym jeziorze Albano, gdzie niejednokrotnie odpoczywał Jan Paweł IIi Benedykt XVI. Spacer po ogrodach, czas wolny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień V – 17.05.2020
ROCZNICOWA MSZA ŚWIĘTA POD PRZEWODNICTWEM PAPIEŻA FRANCISZKA.
Przejazd na zwiedzanie RZYMU ANTYCZNEGO. Odwiedzimy również BAZYLIKĘ ŚW. JANA NA LATERANIE, gdzie w każdy Wielki Czwartek Jan Paweł II przybywał, aby poświęcić oleje krzyżma św. Każdego roku w tej bazylice dokonywał święceń kapłańskich. Przejście na Scala Santa. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień VI – 18.05.2020
Wczesne śniadanie lub pakiet śniadaniowy. Przejazd do Rzymu. Spacer po Rzymie Barokowym. Następnie przejście na WATYKAN. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra, modlitwa przy Grobie św. Jana Pawła II. Wyjazd do hotelu w okolicy Asyżu. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień VII -19.05.2020
Śniadanie, następnie zwiedzanie ASYŻU – miasta św. Franciszka głównego patrona Włoch. Zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka, modlitwa przy grobie świętego, Msza święta. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień VIII – 20.05.2020
Śniadanie. Wyjazd do Polski. Przyjazd ok 24.00 na miejsce zbiórki.
drukuj