W okresie Bożego Narodzenia dzieci ze szkół podstawowych – przygotowane przez swoich katechetów – po raz kolejny włączyły się w akcję Kolędników Misyjnych. Odwiedzając rodziny naszej parafii, dzieliły się Dobrą Nowiną o narodzeniu Jezusa hasłem w języku kazachskim: Ізгі Хабар! Кел, балалар! (Dobra nowina! Przyjdźcie dzieci!). Jest to język, używany w Kazachstanie, gdzie misjonarze tarnowscy posługują od 1999 roku (jest wśród nich również nasz mielecki rodak ks. Piotr Dydo-Rożniecki). Mimo niesprzyjającej pogody: śniegu, wiatru i zimna, mali kolędnicy dzielnie wędrowali z kolędą od drzwi do drzwi, zostawiając mieszkańcom symboliczne, papierowe bombki na pamiątkę odwiedzin. Wszystkie ofiary, które zebrali zostaną przeznaczone na cele misyjne.

Warto wspomnieć, że dzięki zaangażowaniu Kolędników Misyjnych, w minionych latach sfinansowano ponad trzysta projektów (m.in.: szpital w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej, szkoła dla dzieci głuchoniemych w Bertoua w Kamerunie). W tym roku pieniądze trafią do centrum pomocy dla rodzin z dziećmi z zespołem Downa w Kazachstanie, przeznaczone zostaną również na pomoc dla dzieci w Amazonii.

„Dziękuję Wam wszystkim za dobro, którym się dzielicie. Niech żywy Jezus, którego zanosicie i którego przyjmiecie w czasie kolędy, błogosławi Wam każdego dnia. Ufam, że tegoroczne kolędowanie przyniesie dobro nie tylko w życiu dzieci świata misji, którym pospieszycie z pomocą, ale i w życiu Was samych, którzy w jakikolwiek sposób angażujecie się w to ważne dzieło” – napisał w specjalnym komunikacie ks. bp Andrzej Jeż.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3

drukuj